Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mistrzynie Polski czekają na dobrą wolę rywalek

Mistrzynie Polski czekają na dobrą wolę rywalek

fot. archiwum

Chemik Police stara się przełożyć pierwsze trzy spotkania sezonu. Na razie udało się przenieść na inny termin drugi mecz, w którym przeciwnikiem miał być Impel Wrocław. Wciąż na przełożenie nie zgadza się Developres Rzeszów.

Włodarze Orlen Ligi nie poszli śladem innych lig i pozostawili datę rozpoczęcia rozgrywek bez zmian. Zagraniczne rozgrywki zdecydowały się na opóźnienie pierwszych kolejek, wszystko ze względu na mistrzostwa świata. Dla Chemika stanowi to pewien problem, ponieważ aż cztery siatkarki kadry Serbii nie wrócą do klubu na czas pierwszych kolejek ekstraklasy.

Stąd prośba o przełożenie trzech spotkań. Na razie zgodził się Impel Wrocław, czyli zespół, z którym policzanki miały zmierzyć się w drugiej kolejce. Zdania nie zmienia jednak Developres Rzeszów, inauguracyjny rywal mistrzyń Polski. Na swojej stronie internetowej opublikował wiadomość, że meczu nie zamierza przekładać i koniec kropka. – Złożyliśmy odpowiednie pismo i czekamy na odpowiedź dyrektora Orlen Ligi – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika. – Według FIVB start lig, ze względu na mistrzostwa, może być opóźniony. W Polsce nie zdecydowano się na taki krok i mamy drobny problem.

Od września siatkarki Chemika miały przenieść się do hali w Szczecinie. Nastąpiło minimalne opóźnienie, jednak to kwestia kilku dni. – Aby utrzymać obecny tok przygotowań, potrzebujemy dostępu do siłowni – twierdzi Żurowska. – W tej chwili zamówiliśmy sprzęt, który przyjdzie do nas najprawdopodobniej w czwartek. Stworzymy sobie w nowej hali minisiłownię, wtedy będziemy w stanie przenieść się tam na stałe i dokończyć przygotowania do sezonu.Z dnia na dzień siatkarki Chemika coraz intensywniej przygotowują się do startu rozgrywek. Włodarze z kolei szukają odpowiednich sparingpartnerów. Na razie pewny jest jedynie udział w Superpucharze Polski, który rozegrany zostanie w ostatni weekend września. – Mamy kilku potencjalnych sparingpartnerów, ale nie chcemy jeszcze nic zdradzać. Szukamy ciekawych przeciwników zagranicznych, a przeszłość nauczyła nas, że do ogłoszenia konkretnej informacji potrzebne jest stuprocentowe potwierdzenie. Teraz jeszcze go nie mamy, wciąż ustalamy szczegóły. Pewny jest jedynie nasz udział w Superpucharze Polski.

źródło: Głos Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved