Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jenia Grebennikov: Cały czas byliśmy skoncentrowani

Jenia Grebennikov: Cały czas byliśmy skoncentrowani

fot. FIVB

- Cały czas trzymaliśmy się razem, wspieraliśmy się nawzajem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy zagrać zespołowo, żeby myśleć o dobrym wyniku - komentował mecz z Iranem libero trójkolorowych, Jenia Grebennikov. Francuzi wygrali spotkanie 3:1.

Gratuluję zwycięstwa z reprezentacją Iranu. Jako pierwsi przełamaliście znakomitą passę rywali…

Jenia Grebennikov:To prawda. Był to bardzo ciężki mecz, ponieważ Irańczycy wygrali dwa pierwsze spotkania w grupie. Potrzebujemy punktów, ale każda drużyna, chcąca awansować, ich potrzebuje. Byliśmy mocno skoncentrowani na tym pojedynku, gdyż w pechowy sposób ulegliśmy dwa dni temu Włochom i musieliśmy zrehabilitować się za tę porażkę. Wtedy nie zachowaliśmy odpowiedniej koncentracji po dwóch wygranych setach. W tym spotkaniu nie wygrywaliśmy co prawda 2:0, ale nauczeni przykrym doświadczeniem byliśmy skupieni cały czas.

Cała drużyna zagrała bardzo dobrze. Czterech zawodników zdobyło więcej niż dziesięć punktów. Przy takiej dyspozycji zespołu ciężko przegrać mecz.Zagraliśmy jak drużyna. W dodatku dobrze funkcjonował blok, a poza tym podbiliśmy sporo piłek i mogliśmy wyprowadzać kontry. W ataku z kolei często wykorzystywaliśmy dłonie przeciwników. Graliśmy mądrze. W porównaniu z ostatnim meczem wzmocniliśmy też zagrywkę.

W czwartej partii to jednak rywale przejęli lekką inicjatywę, ale dzięki dobrze rozegranej końcówce zdołaliście zakończyć spotkanie.

Wiedzieliśmy, że musimy wygrać. Te trzy punkty były nam bardzo potrzebne. Cały czas trzymaliśmy się razem, wspieraliśmy się nawzajem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy zagrać zespołowo, żeby myśleć o dobrym wyniku. Tak też się stało i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

To nie koniec ciężkich meczów grupowych. Przed wami pojedynek z reprezentacją USA. Jak zagrać z Amerykanami, by marzyć o korzystnym wyniku?

Musimy zagrać tak, jak w pierwszych dwóch setach w meczu z Włochami lub tak, jak w spotkaniu z reprezentacją Iranu. Recepta jest prosta (śmiech). Jeśli chodzi o elementy siatkarskie, to kluczowe będzie utrzymanie zagrywki na wysokim poziomie. Dobrze spisujemy się w obronie, więc liczę na to, że wyprowadzimy sporo skutecznych kontr. Chcemy po prostu zaprezentować dobrą siatkówkę i cieszyć się naszą grą.

Po tym triumfie sytuacja w grupie przedstawia się bardzo interesująco. Kto okaże się najlepszy?

– (śmiech) Ciężko powiedzieć. Na razie musimy się skupić na kolejnym meczu. Liczy się każdy punkt, dlatego we wszystkich spotkaniach musimy dać z siebie maksimum. Mistrzostwa świata to taki turniej, że praktycznie cały czas gra się pod presją. Teraz koncentrujemy się na wyjściu z grupy i oby się to udało z jak najlepszym skutkiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved