Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dallas Soonias: To bardzo cenna wygrana

Dallas Soonias: To bardzo cenna wygrana

fot. FIVB

Reprezentacja Kanady po ciekawym, pięciosetowym meczu pokonała faworyzowanych Bułgarów. - Drużyna przeciwna popełniła kilka błędów w decydujących momentach, a my wykorzystaliśmy szansę - mówił po spotkaniu kanadyjski atakujący Dallas Soonias.

Spodziewałeś się pięciu setów? Jak byś mógł opisać ten mecz?

Dallas Soonias:Mógłbym ten mecz opisać w iście militarnych słowach, porównać go do bitwy, ale pozostanę w slangu siatkarskim. Mecz był długi, więc najważniejszym było utrzymanie przez te pięć setów równego i dobrego poziomu. Staraliśmy się to zrobić. Myślę, że udało nam się przez większość meczu i właśnie dlatego byliśmy w stanie osiągnąć sukces. Drużyna przeciwna popełniła kilka błędów w decydujących momentach, a my wykorzystaliśmy naszą szansę i tak jak powiedziałem – utrzymaliśmy poziom. Jesteśmy zadowoleni, to bardzo cenna wygrana.

Podobnie jak w meczu z Rosją, tak dzisiaj w przegranych przez was setach graliście bardzo dobrze tylko do drugiej przerwy technicznej. Jaka jest przyczyna słabych końcówek w waszym wykonaniu?To bardzo dobre pytanie. Myślę, że odpowiedź na nie znają nasi trenerzy, ale niestety ja nie mam pojęcia. Mamy sporo czasu do następnego meczu i pewnie będziemy chcieli się dowiedzieć, co jest nie tak z końcówkami wyrównanych setów.

Jakie macie przed sobą cele?

Mój osobisty? Ja chciałbym uzyskać sponsora w Polsce, takiego, żeby moja twarz widniała na puszkach energy drinków (śmiech), chociaż myślę, że może być ciężko. Jeżeli chodzi o drużynę, to nie wiem, jakie mamy postawione cele. Można rozpatrywać je w dwóch płaszczyznach. Na tym turnieju najpierw chcemy zagrać dobrze w grupie, wejść do kolejnej fazy, a ogólnie to chcemy dostać się do elity zespołów, ale to jest długi proces.

Kilka lat temu grałeś w Polsce, w Jadarze Radom. Co pamiętasz z tamtego okresu?

Pamiętam wiele z tego okresu, bo to był mój pierwszy klub z zagranicy i to profesjonalny. Było mi bardzo ciężko. Jak stąd wyjeżdżałem, byłem zupełnie innym człowiekiem. Wtedy dopiero co skończyłem college, byłem rozpieszczony, że tak powiem. Kiedy przyjechałem do Polski, do Radomia, byłem skazany sam na siebie pierwszy raz w życiu. Nie mówiłem po polsku… Teraz mówię perfekcyjnie, ale nie będę cię zanudzał… (śmiech). Chciałbym kiedyś jeszcze zagrać u was w kraju, bo jest to naprawdę świetne miejsce dla siatkówki i zawodników.

No właśnie, dlaczego tak niewielu Kanadyjczyków gra w Polsce? Sam widzisz, ilu macie tu kibiców.

Szczerze? Musiałabyś pogadać z naszymi agentami… Może mamy złych managerów? Jeśli któryś z nas dostałby jakąś ofertę, byłoby naprawdę super.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved