Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BBTS na razie na piątkę w Ostrawie

BBTS na razie na piątkę w Ostrawie

fot. archiwum

Od dwóch zwycięstw swój udział w towarzyskim turnieju w Ostrawie rozpoczął plusligowy BBTS Bielsko-Biała. Drużyna prowadzona przez Piotra Gruszkę w czwartek pokonała gospodarzy i zespół Spartaka Myjavy.

Triumfatorzy zeszłorocznej edycji Ostrava Cup w czwartek nie pozostawili rywalom złudzeń, odnosząc zwycięstwa w swoich dwóch pierwszych pojedynkach. Niemniej jednak, w meczu z gospodarzami rozgrywek, którym otworzyli turniej, musieli się napracować, żeby pokonać rywala. Dwa pierwsze sety spotkania były najbardziej wyrównane, bowiem grane aż do stanu 25:23, co dało ostrawianom nadzieję na to, że ostatnia drużyna minionej edycji PlusLigi jest do pokonania. Finalnie okazało się, że BBTS oddał przeciwnikom jedynie trzeci set, w kolejnym pewnie zwyciężając do dziewiętnastu. Warto zaznaczyć, że w czasie tego spotkania trener Piotr Gruszka testował formę niemalże wszystkich swoich zawodników – na parkiet nie wyszli jedynie Wojciech Sobala i Michał Dębiec, co zmieniło się w następnym pojedynku, tym razem ze Spartakiem Myjavą.

W meczu z trzecią drużyną Słowacji po stronie bielszczan pojawili się na boisku: Grzegorz Pilarz, Wojciech Ferens, Łukasz Polański, Kamil Kwasowski, Sergii Kapelus oraz właśnie duet Sobala-Dębiec. I w tym przypadku najbardziej wyrównaną partią był pierwszy set, także grany do stanu 25:23. W kolejnych BBTS-owi poszło już gładko i dzięki zachowaniu chłodnych głów przez zawodników polskiego klubu oraz realizowaniu taktyki przedmeczowej to właśnie bielszczanie (z sześcioma punktami w turniejowej tabeli) mają największe szanse na wywiezienie z Ostrawy kolejnego pucharu.

Już w piątek, w swoim trzecim pojedynku w Czechach podopieczni trenera Gruszki, o godzinie 10.00 zmierzą się z Fatrą Zlín.Wyniki:
Czwartek, 4 września:
VK Ostrava – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(23:25, 23:25, 25:21, 19:25)
Fatra Zlín – Spartak Myjava 3:1
BBTS Bielsko-Biała – Spartak Myjava 3:0

(25:23, 25:16,25:21)
VK Ostrava – Fatra Zlín 2:3

Tabela:
1. BBTS Bielsko-Biała 6 pkt
2. Fatra Zlín 5 pkt
3. VK Ostrava 1 pkt
4. Spartak Myjava 0 pkt

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna, vkostrava.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved