Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksandar Atanasijević: Mamy dobrą pozycję do ataku w II rundzie

Aleksandar Atanasijević: Mamy dobrą pozycję do ataku w II rundzie

fot. archiwum

- Awans z sześcioma punktami to dobra pozycja do ataku w kolejnej rundzie i jestem głęboko przekonany, że to właśnie nasz zespół razem z Polską wejdzie z II fazy do najlepszej szóstki turnieju - po zwycięstwie nad Australią powiedział Aleksandar Atanasijević.

W dzień swoich urodzin razem z drużyną zrobiłeś sobie najlepszy prezent, czyli Serbia pewnie pokonała Australię.

Aleksandar Atanasijević: – Oczywiście, nie mogłem sobie wyobrazić lepszego prezentu, niż nasze zwycięstwo bez straty punktu. To było dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ zdobyliśmy trzy punkty, które prawdopodobnie zabierzemy ze sobą do kolejnej fazy. Po porażce z Polską zdołaliśmy pokonać dwóch trudnych przeciwników, czyli Argentynę i Australię za sześć „oczek” i to bardzo cieszy, bo gramy coraz lepiej w każdym kolejnym meczu. Teraz przed nami pojedynki z Wenezuelą i Kamerunem, więc szansa na kolejne sześć punktów i jeśli je zdobędziemy, wówczas awansujemy z niezłym bilansem do kolejnej rundy. W niej zacznie się prawdziwe granie, bo patrząc po tym, jak układają się wyniki w grupie D, zmierzymy się z Iranem, USA, Włochami i Francją, więc w kolejnej fazie każdy mecz będzie bardzo trudnym i ważnym sprawdzianem. Mam nadzieję, że w drugiej rundzie potwierdzimy, że z każdym spotkaniem gramy lepiej i awansujemy do najlepszej szóstki turnieju, a tam już wszystko będzie mogło się zdarzyć.

Jesteś zaskoczony tym, że Australia okazała się tak wymagającym przeciwnikiem?Australia jest dobrym zespołem, ma wielu ciekawych zawodników, dlatego oczekiwaliśmy bardzo trudnego meczu. W trzecim secie rywale pokazali na co ich stać, nie dali nam w tej partii zbyt wiele możliwości do dobrej gry. Na szczęście w pozostałych setach prezentowaliśmy się lepiej i zdołaliśmy utrudnić grę Thomasowi Edgarowi, który zazwyczaj bardzo dobrze punktuje. Odnośnie naszego zespołu to na pewno w meczu z trudnym rywalem, jakim jest Australia, pokazaliśmy się z dobrej strony, ale wciąż mamy jeszcze rezerwy w elemencie zagrywki. Zwłaszcza mówię tu o sobie i moich serwisach, które na razie nie są tak mocne i powtarzalne, jak bym tego oczekiwał. Mam nadzieję, że poprawimy ten element do następnej rundy, bo w starciu z jeszcze mocniejszymi przeciwnikami bardzo się on nam przyda.

Wszystko wskazuje na to, że do następnej rundy mistrzostw awansujecie z grupy A z drugiego miejsca z dorobkiem sześciu punktów. Jesteś zadowolony z takiego obrotu wydarzeń, czy gdzieś z tyłu głowy są jeszcze te trzy „oczka” stracone w starciu z Polską?

Nasza drużyna chce wygrywać w każdym meczu. Niestety, spotkanie otwierające mistrzostwa przeciwko Polsce zupełnie nam nie wyszło. Warunki były wówczas dla nas bardzo trudne. Stadion, olbrzymia przestrzeń, kilkadziesiąt tysięcy ludzi na trybunach dopingujących przeciwnika, większy wiatr niż w zwykłej hali… Nie poradziliśmy sobie z tym wszystkim. Byliśmy bardzo smutni po tym spotkaniu, bo wiedzieliśmy, że gdybyśmy grali w znanych nam warunkach, moglibyśmy pokazać dużo lepszą siatkówkę i stworzylibyśmy z Polakami o wiele ciekawsze widowisko. Ale trudno, stało się tak, że wysoko przegraliśmy i patrzymy już tylko przed siebie. Awans z sześcioma punktami to dobra pozycja do ataku w kolejnej rundzie i jestem głęboko przekonany, że to właśnie nasz zespół razem z Polską wejdzie z drugiej fazy do najlepszej szóstki turnieju.

Jak czujesz się z powrotem w Polsce?

Zawsze, gdy tu przyjeżdżam, czuję się znakomicie. Polscy fani są najlepsi na świecie, a show, jakie potrafią stworzyć na trybunach, jest niepowtarzalne. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że te mistrzostwa świata odbywają się właśnie tutaj. Jeśli zapytałbyś mnie, który kraj jest numerem jeden na siatkarskiej mapie świata, odpowiem bez wahania, że właśnie Polska. Wszystko tutaj zawsze dopięte jest na ostatni guzik i dlatego wszyscy czujemy się doskonale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved