Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Thomas Edgar: Ambicji nie można nam odmówić

Thomas Edgar: Ambicji nie można nam odmówić

fot. FIVB

- To nie był nasz gorszy mecz, po prostu Polacy grali znacznie lepiej niż nasz poprzedni przeciwnik. Najtrudniejszy grupowy mecz mamy już chyba za sobą - przyznał atakujący z Antypodów, Thomas Edgar, po wtorkowej porażce 0:3 z reprezentacją Polski.

Zwycięstwo z Kamerunem 3:0 i porażka z Polską także w trzech setach – to wyniki reprezentacji Australii na mistrzostwach świata. – To nie był nasz gorszy mecz, po prostu Polacy grali znacznie lepiej niż nasz niedzielny przeciwnik, postawili ciężkie warunki, kontrolowali cały mecz, mocna zagrywka, blok, skuteczny atak. Polska to trudny przeciwnik – powiedział Thomas Edgar po wtorkowym spotkaniu.

Atakujący z Antypodów nie był rozczarowany postawą swojej drużyny, bo wie, że jednak porażka jeszcze nic nie przekreśla. – Nie mamy nic do stracenia, będziemy walczyć w trzech pozostałych meczach o to, by wyjść do drugiej rundy. Nie stoimy na straconej pozycji, jedna porażka jeszcze niczego nie przekreśla. Serbia, Wenezuela i Argentyna są w naszym zasięgu. Najtrudniejszy mecz mamy już chyba za sobą – ocenił Edgar. – Mamy młodą drużynę, chcemy wygrywać i na pewno w każdym spotkaniu będziemy walczyć do końca. Ambicji nie można nam odmówić – dodał australijski siatkarz.

W gronie faworytów upatruję Iran – mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa, Polskę – po dzisiejszym meczu widać, że mogą ugrać, są naprawdę mocni, Rosjanie, Brazylijczycy – również są silni i ktoś pewnie jeszcze się pokaże, trzeba poczekać – odpowiedział Australijczyk zapytany o faworytów mundialu.Nie mogło zabraknąć opinii na temat polskich kibiców, którzy we wtorek stworzyli wspaniałą atmosferę w Hali Stulecia. – Kibice mi nie przeszkadzali, bardzo lubię grać w Polsce, atmosfera jest nie do opisania i nie do spotkania w innym kraju. Na meczach Polaków zawsze jest głośno i pełne trybuny, bardzo fajnie się wtedy gra – zakończył Thomas Edgar.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved