Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Głaz: Mamy młody zespół

Paulina Głaz: Mamy młody zespół

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Developresu Rzeszów - beniaminka Orlen Ligi - w pocie czoła przygotowują się do sezonu. - Wylewamy siódme poty i liczę, że to przyniesie określone efekty w sezonie - mówi przyjmująca zespołu Paulina Głaz.

Miesiąc przygotowań za wami. Trener Wojtowicz mocno daje w kość?

Paulina Głaz: – Pracujemy intensywnie. Treningi są naprawdę ciężkie. Skupiamy się na budowaniu siły. Dużo czasu spędzamy w hali. Wylewamy siódme poty i liczę, że to przyniesie określone efekty w sezonie.

Wraz z trzema innymi zawodniczkami dołączyłaś przed sezonem do Developresu. Z aklimatyzacją problemu nie było?Na pewno pomógł w tym obóz przygotowawczy w Tomaszowie Lubelskim, który miałyśmy tuż po rozpoczęciu treningów. Pochodzę z tego miasta, więc czułam się jak w domu. Z aklimatyzacją problemu jednak nie było, bo niektóre zawodniczki i sztab szkoleniowy znałam już wcześniej. Dziewczyny są w porządku. Dobrze czuję się w tym zespole. Mimo ciężkiej pracy atmosfera w drużynie od początku była i jest bardzo dobra. Oby tak dalej.

Wracając do Orlen Ligi. Rozpoczynacie sparingi, czyli w końcu będzie okazja trochę pograć w okresie przygotowawczym.

Sparingi to tak naprawdę zwieńczenie pracy, jaką wykonywałyśmy od początku przygotowań do sezonu. Na pewno podczas spotkań będą przytrafiały nam się błędy. Po to są jednak spotkania kontrolne. Dzięki nim można wyeliminować mankamenty. Podejdziemy do tych meczów z pełnym zaangażowaniem. Chcemy jak najlepiej przygotować się do sezonu, który łatwy nie będzie.

Mimo młodego wieku posmakowałaś już gry w ekstraklasie. To atut w rywalizacji na pozycji przyjmującej w Developresie.

Można tak powiedzieć, ale o tym, kto będzie grał, zadecyduje trener. Każda z nas, ja, Ewa Śliwińska, Magda Olszówka, Emilia Mucha czy Ola Kazała, podchodzi do rywalizacji o miejsce w składzie na zdrowych zasadach. To może tylko zaprocentować.

Na co stać Developres w nadchodzącym sezonie?

Ekstraklasa to już bardzo wysoki poziom. Jest spora różnica w porównaniu do I ligi. Nie tylko jeśli chodzi o samą grę. Na wyższym poziomie stoi również przygotowanie do treningu czy suplementacja. Mamy młody zespół. Faworytem rzecz jasna nie jesteśmy. Chcemy zaprezentować się z dobrej strony, pokazać, że potrafimy grać na tym poziomie dobrą siatkówkę. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy i wierzę, że sprawimy niejedną niespodziankę.

Cały wywiad Tomasza Błażejowskiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved