Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Fabian Drzyzga: Hala Stulecia bardzo nam odpowiada

Fabian Drzyzga: Hala Stulecia bardzo nam odpowiada

fot. Joanna Skólimowska

- Może przyjmowaliśmy trochę słabiej niż w pierwszym meczu, ale za to zagrywka, blok i przede wszystkim kontratak wychodziły nam znacznie lepiej - po drugim grupowym zwycięstwie Polaków w mistrzostwach świata mówi Fabian Drzyzga.

Jakie to uczucie zagrać w hali, która mieści kilka tysięcy widzów chwilę po meczu rozegranym na kilkudziesięciotysięcznym stadionie?

Fabian Drzyzga: – Jesteśmy przyzwyczajeni do hal o takich gabarytach, więc nie było problemu, żeby szybko z powrotem przestawić się na mniejszy obiekt. Dodatkowo we Wrocławiu graliśmy kwalifikacje do mistrzostw Europy, więc Hala Stulecia bardzo nam odpowiada. Czujemy się dobrze, a jeśli mielibyśmy na cokolwiek narzekać, to może jest tutaj czasami trochę za gorąco, ale z drugiej strony lepiej, by było za ciepło niż za zimno, więc wszystko ok (śmiech).

Patrząc po rezultacie, to było dla was bardzo łatwe spotkanie. Jakie są twoje odczucia?Realizowaliśmy dobrze taktykę i to był klucz do tego, że ten mecz wyglądał tak, a nie inaczej, czyli było łatwe i szybkie 3:0. Dzisiaj może przyjmowaliśmy trochę słabiej niż w pierwszym meczu, ale za to zagrywka, blok i przede wszystkim kontratak wychodziły nam znacznie lepiej.

Po stronie korzyści sześć setów i punktów, po stronie strat zero. Tymczasem rywale gubią punkty, więc chyba powinniście być zadowoleni?

W tej chwili nie skupiamy się jakoś szczególnie na innych drużynach. Koncentrujemy się, żeby tę grupę skończyć bez porażki i to jest dla nas najważniejsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved