Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Denis Kaliberda: Marzymy o medalu

Denis Kaliberda: Marzymy o medalu

fot. FIVB

- Aby zdobyć medal, musimy zagrać na 120% - powiedział po spotkaniu z reprezentacją Kuby Denis Kaliberda. Podopieczni trenera Heynena w swoim drugim spotkaniu tegorocznych MŚ nie pozostawili złudzeń i rozbili Kubańczyków 3:0.

W przeciwieństwie do ostatniego waszego meczu, dziś pokazaliście naprawdę dobrą siatkówkę…

Denis Kaliberda: Tak, w dzisiejszym meczu zagraliśmy o wiele lepiej niż poprzednio. Zaczęliśmy to spotkanie spokojnie, dobrze zaprezentowaliśmy się w przyjęciu i w zagrywce. Cały czas zachowywaliśmy chłodne podejście do gry, w przeciwieństwie do tego, jak to było w meczu z Brazylią.

Powiedziałeś, że dobrze zagraliście w przyjęciu i zagrywce, ale ogromną rolę odegrała w tym spotkaniu wasza ofiarna obrona w większości akcji…Zgadza się, obronę mieliśmy w tym spotkaniu bardzo dobrą, chociaż mogliśmy trochę lepiej zagrać w bloku. Kubańczycy wielokrotnie obijali nam dłonie i z tym nie mogliśmy sobie poradzić. Myślę, że obrona jest zawsze łatwiejsza, kiedy przeciwnik posyła słabsze ataki. W tym meczu akurat mieliśmy więcej okazji, aby się wybronić i zdobywać punkty z kontry.

Wczorajszy dzień wolny w całości poświęciliście analizie gry Kubańczyków?

W większości tak. Analizowaliśmy ich grę krok po kroku, tak aby dobrać jak najlepszą taktykę na dzisiejsze spotkanie. Codziennie chcemy jeszcze dokładniej poznać kolejnych naszych przeciwników, żeby móc zagrać z nimi jak najlepiej.

Jakie są oczekiwania reprezentacji Niemiec względem tegorocznego mundialu?

Myślę, że na pewno możemy zdobyć tutaj medal, ale to nie będzie nic prostego. Aby to osiągnąć, będziemy musieli grać na 120% i bardzo ciężko walczyć o każdą piłkę. Mimo wszystko wiemy, że zdobycie medalu będzie bardzo trudne, ale niewątpliwie o tym marzymy.

W poprzednich latach grałeś na włoskich parkietach. W tym sezonie będziesz reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. Dlaczego zdecydowałeś się akurat na polską ligę?

Uważam, że jeśli dostaje się propozycję z polskiego klubu, to nie ma innej odpowiedzi niż „tak”, bo to bardzo oczywiste. Jastrzębski Węgiel to świetny klub, prowadzi go świetny trener i sama drużna jest naprawdę dobra. Myślę, że to następny krok w mojej karierze i to ogromny krok w przód.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved