Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tyszanie niegościnni w turnieju towarzyskim

Tyszanie niegościnni w turnieju towarzyskim

fot. archiwum

Drugoligowy TKS Tychy w niedzielę był gospodarzem turnieju towarzyskiego, w którym udział wzięły także zespoły z Czechowic-Dziedzic i Radlina. W obu meczach tyszanie okazali się lepsi we wszystkich trzech setach i to im przypadło zwycięstwo w rozgrywkach.

Ubiegłoroczny pierwszoligowiec, TKS Tychy, w tym sezonie będzie walczył na drugoligowym froncie. Zespół prowadzony przez Marcina Nycza, który rok temu był asystentem trenera Słabego, przeszedł gruntowną przebudowę. Z drużyny odeszło wielu zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano kilku doświadczonych graczy, a także paru młodych, obiecujących wychowanków MOSM-u Tychy. Wietrzenie szatni nie podziałało jednak destabilizująco na grę TKS-u, ponieważ już w pierwszych sparingowych pojedynkach ekipa ze Śląska pokazała, że w tym roku będzie biła się o najwyższe cele.

Siatkarze z Tychów w niedzielę byli gospodarzami towarzyskiego turnieju, w którym udział wzięły także ekipy SK JSW Koks Radlin oraz MKS Winner Czechowice-Dziedzice. Każde ze spotkań odbywało się na dystansie trzech setów, więc pojedynki mogły zakończyć się w dwojaki sposób – 3:0 lub 2:1. W meczu otwarcia gospodarze zmierzyli się z Winnerem i nie pozostawili swoim rywalom najmniejszych szans, wygrywając bardzo pewnie do 18, 19 i 13. W drugim spotkaniu naprzeciw siebie stanęli siatkarze z Radlina i Czechowic-Dziedzic. W dużo bardziej wyrównany pojedynek niż pierwszy mecz turnieju lepiej weszli siatkarze z Radlina, którzy wygrali 25:23. W kolejnych dwóch odsłonach gracze Winnera pokazali jednak na co ich stać i zwyciężyli do 22 i 20, odnosząc tym samym zwycięstwo 2:1. W trzecim meczu TKS również okazał się lepszy od rywali w stosunku 3:0. Tym razem zwycięstwo nie przyszło tyszanom łatwo. Już w pierwszej odsłonie kibice mogli obejrzeć walkę na przewagi (26:24), natomiast w kolejnych dwóch przyjezdni słabli coraz bardziej i ostatecznie przegrali do 21 i 17.

Wyniki turnieju w Tychach:TKS Tychy – MKS Winner Czechowice-Dziedzice 3:0
(25:18, 25:19, 25:13)

MKS Winner Czechowice-Dziedzice – KS JSW Koks Radlin 2:1
(23:25, 25:22, 25:20)

TKS Tychy – KS JSW Koks Radlin 3:0
(26:24, 25:21, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved