Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nikołaj Pawłow: Musimy grać dobrze w każdym elemencie

Nikołaj Pawłow: Musimy grać dobrze w każdym elemencie

fot. FIVB

Rosjanie w pierwszym swoim meczu na mistrzostwach świata pokonali reprezentację Kanady. - Jeśli chcemy wygrywać, musimy być dobrzy w każdym elemencie. W tym meczu chyba nam się to udało - przyznał atakujący Sbornej, Nikołaj Pawłow.

Wygraliście w pierwszym meczu mistrzostw świata z Kanadą 3:0. Jak wrażenia?

Nikołaj Pawłow: – Dla nas był to trudny mecz, bo musieliśmy go wygrać. Ostatnim razem nie pokazaliśmy się z dobrej strony w meczu z Kanadą (finały Ligi Światowej 2013, 3:2 wygrali Kanadyjczycy – przyp. red.). Tym razem nam się udało. Bardzo się z tego cieszę.

Który z siatkarskich elementów był waszą najważniejszą bronią w tym meczu?

– Myślę, że spisywaliśmy się dobrze na zagrywce. Zagraliśmy też czujnie w obronie i dzięki temu mieliśmy dużo okazji do kontrataków. Oczywiście też blok nam pomógł, jak zwykle. Jeśli chcemy wygrywać, musimy być dobrzy w każdym elemencie. W tym meczu chyba nam się to udało.

Waszym celem na mistrzostwach świata jest złoto, prawda?

– Zobaczymy, co się wydarzy na turnieju. Nie chcę przewidywać.

W takim razie która z drużyn może okazać się waszym najgroźniejszym rywalem w zdobyciu mistrzostwa?

– Szczerze? Nie wiem. Według mnie każda z drużyn grających na mistrzostwach świata w Polsce jest dobra, nie bez przyczyny się do nich zakwalifikowała. Siatkówka się zmienia. Wiele zespołów podniosło swój poziom, co możemy obserwować, i każda może sprawić niespodziankę. Już takowa się zdarzyła. Iran przecież pokonał Włochów.

Faktycznie, to była niespodzianka.

– Dla mnie? Nie powiedziałbym. Iran ostatnio gra świetnie. Przez ostatni rok wykonał kawał dobrej roboty i podniósł zdecydowanie swój poziom.

W środę zagracie z Egiptem. Co wiecie o tym zespole?

– Niewiele. Oglądaliśmy ich raz w akcji i we wtorek będziemy mieć analizę wideo tego zespołu. Wtedy pewnie dowiemy się więcej.

Pewnie nie będziecie mieć z nimi większych problemów, bo trzeba przyznać, że są słabszą drużyną od np. Kanady, którą pokonaliście.

– Powiem tak, jeśli nie zagramy na 100% naszych możliwości, możemy przegrać. Jeśli zagramy, a mam taką nadzieję, wtedy wynik będzie na naszą korzyść.

W meczu z Kanadą pokazaliście pełnię swoich możliwości czy jeszcze najlepsze wydanie gry Rosji przed nami?

– Staraliśmy się grać najlepiej (śmiech). Jednak czasami mogło to tak nie wyglądać… Wiele jeszcze możemy poprawić i będziemy się starać to zrobić w kolejnych meczach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved