Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorów: Czwarte zwycięstwo Polaków, awans do półfinału

ME juniorów: Czwarte zwycięstwo Polaków, awans do półfinału

fot. CEV

Polscy juniorzy odnieśli czwarte zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Tym razem podopieczni Jacka Nawrockiego pokonali Rumunię 3:0. Bez względu na jutrzejszy wynik spotkania z Czechami Polacy awansowali do półfinału.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Polaków, którzy po udanych zbiciach skrzydłowych wyszli na prowadzenie 3:0. Wprawdzie chwilę później szczelny blok Rumunów na środku siatki spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale biało-czerwoni szybko oddali rywalom pięknym za nadobne. W dodatku mogli liczyć także na ich błędy, po których wygrywali na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Podopieczni trenera Grigorie nie zamierzali dać za wygraną i szybko zbliżyli się do Polaków na jeden punkt. Jednak i tym razem nie potrafili utrzymać równego poziomu gry, a po asie serwisowym Bartosza Bućko Polacy zaczęli ponownie kontrolować boiskowe wydarzenia (12:8). W dodatku Rumuni popełnili błąd w ataku, a w drużynie prowadzonej przez trenera Nawrockiego dobrze spisywali się Tomasz Fornal oraz Aleksander Śliwka. Kolejne błędy przeciwników były przysłowiową wodą na młyn dla biało-czerwonych. Przy stanie 19:10 o czas dla swoich podopiecznych poprosił jeszcze trener Grigorie, ale nie na wiele się on zdał, bowiem pojedyncze udane akcje Rumunów nie były w stanie odmienić losów tej części meczu. Polacy bardzo skutecznie prezentowali się w kontrze, ostatecznie gromiąc rywali 25:13.

W drugiej partii nasi siatkarze postanowili pójść za ciosem, już na jej początku odskakując od przeciwników na dwa oczka. Chwilę później mieliśmy do czynienia z festiwalem popsutych zagrywek po obu stronach siatki, ale wyraźnie było widać, że Rumuni poprawili skuteczność w ataku. Dobrze spisywali się między innymi Mihai Tarta oraz Florin Vologa, w efekcie czego na przerwie technicznej przegrywali tylko dwoma oczkami. Po niej popisali się szczelnym blokiem, dzięki czemu na świetlnej tablicy pojawił się remis. W tym fragmencie meczu obie drużyny walczyły cios za cios, a udane akcje przeplatane były sporą ilością błędów własnych. Dopiero przed drugą przerwą techniczną dwie skuteczne kontry oraz zbicie ze środka Jakuba Zwiecha pozwoliły biało-czerwonym uzyskać trzypunktową przewagę (16:13). Chwilę później podopieczni trenera Nawrockiego popisali się asem serwisowym, dzięki czemu kontrolowali boiskowe wydarzenia. Kiedy Rumuni zatrzymani zostali blokiem, ich trener próbował odwrócić bieg niekorzystnych wydarzeń, biorąc czas, po którym jednak Polacy popisali się kolejną czapą. Wprawdzie w decydujących momentach naszym juniorom przytrafiło się kilka błędów, a zagrywką pocelował ich Aleksandru Criste, ale i tak ostatecznie stosunkowo pewnie triumfowali 25:22.

Na początku trzeciej odsłony podopieczni trenera Nawrockiego ponownie odskoczyli od rywali na dwa oczka, jednak ich proste błędy spowodowały, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. W tym fragmencie meczu biało-czerwoni mieli problemy ze skutecznością w ataku, a po udanym bloku to Rumuni prowadzili minimalnie na czasie technicznym (8:7). Na szczęście Polacy szybko opanowali sytuację. Ich dobra postawa w bloku oraz błędy w ataku przeciwników spowodowały, że zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Seria zepsutych zagrywek sprowadziła oba zespoły na drugi czas techniczny przy trzypunktowej przewadze Polaków. W pewnym momencie wygrywali oni już 20:16, ale dobra postawa Adriana Aciobanitei sprawiła, że chwilę później trener Nawrocki musiał prosić o czas. W końcówce Rumuni doprowadzili nawet do remisu, a po błędzie Polaków w ataku, mieli piłkę setową. Jednak wicemistrzowie Europy kadetów opanowali sytuację, a po punktowej zagrywce rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść 26:24. Wygrana przypieczętowała już ich awans do półfinału, choć jutro czeka ich jeszcze ostatnie spotkanie grupowe, w którym zmierzą się z gospodarzami.Polska – Rumunia 3:0
(25:13, 25:22, 26:24)

Składy zespołów:
Polska: Fornal (14), Bućko (9), Bieńkowski (1), Śliwka (15), Kochanowski (4), Mordyl (9), Piechocki (libero) oraz Zwiech (2), Droszyński i Zabłocki
Rumunia: Tarta (9), Dumitru, Aciobanitei (12), Vologa (9), Iftime (5), Magnas (3), Kantor (libero) oraz Muscina (1), Frincu (1) i Cristu (2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved