Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Justin Duff: Nazwisko Muserskij mówi wszystko

Justin Duff: Nazwisko Muserskij mówi wszystko

fot. CEV

Reprezentacja Kanady przegrała z zespołem Rosji w trzech setach. - Nie dawaliśmy rady odrobić strat w decydujących momentach, a Rosjanie byli bezlitośni i pewnie wygrywali końcówki - komentował spotkanie środkowy Kanady, Justin Duff.

Graliście dobrze i przez większą część setów pilnowaliście wyniku, aby Rosjanie wam nie uciekli. Jednak co się działo w końcówkach setów?

Justin Duff: – W końcówkach? Myślę, że nazwisko Muserskij mówi wszystko. Miał świetne serie punktowe w polu serwisowym. Tak jak mówisz, do połowy setów graliśmy bardzo równo, ale od stanu 16:16 Rosjanie włączali wyższy bieg i nam „odjeżdżali”. My nie dawaliśmy rady odrobić strat w decydujących momentach, a oni byli bezlitośni i pewnie wygrywali te końcówki.

Jak myślisz, co okazało się ich kluczem do zwycięstwa? Bardzo odczuliście ich wysoki blok i mocne zagrywki?

– Rosjanie są bardzo dobrą drużyną. Mają Muserskiego, który według mnie jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie. To właśnie on okazał się kluczem do zwycięstwa rosyjskiej drużyny – nie żaden siatkarski element. To on zrobił różnicę. Jeśli jest w wysokiej formie, to nie ma na niego mocnych i nieważne jaka drużyna będzie stała po drugiej stronie siatki. Nam bardzo dużo kłopotów sprawiła jego zagrywka, ale myślę, że nie jesteśmy jedynymi, których kilkakrotnie ustrzelił i ustrzeli. Nie potrafiliśmy jej utrzymać na naszej stronie, a Rosjanie nie marnują prostych okazji do zdobywania punktów.

Byłeś zaskoczony, że Muserskij w trzecim secie wyszedł na boisko jako przyjmujący?

– Nie… (śmiech). Grałem z nim kiedyś w Biełgorodzie i wiem jakie ma predyspozycje. To nie jest po prostu wysoki facet, tylko bardzo dobrze wyszkolony zawodnik. Nie było to dla mnie zaskoczeniem, że trener reprezentacji Rosji sprawdza go również na tej pozycji. To było imponujące, ale nie zaskakujące (śmiech).

W środę zagracie przeciwko Bułgarii. Jak podejdziecie do tego spotkania?

– Przygotujemy się do niego zdecydowanie lepiej niż do meczu z Rosją. Postaramy się im postawić. Bułgaria jest mocnym zespołem, o którego sile stanowią profesjonalni i bardzo utalentowani zawodnicy. Myślę, że będziemy musieli znaleźć odpowiednie rozwiązania do konkretnych akcji, aby wszystko poszło po naszej myśli.

Ale wygrana jest możliwa?

– Oczywiście, że tak. Postaramy się o to!

Teraz z innej beczki… Oglądałeś ceremonię otwarcia mistrzostw i mecz Polska – Serbia? Jak ci się podobało?

– Tak, oglądaliśmy wspólnie z kolegami w telewizji. Całość była niesamowita! Żałuję, że siatkówka w Kanadzie nie jest chociaż w małej części tak popularna, jak jest w Polsce. W ogóle nie wiem, czy gdziekolwiek na świecie jest porównywalnie popularna jak tutaj. Zobaczyć ten wielki stadion pełen polskich kibiców i bardzo dobrze grającą polską reprezentację – to wielkie przeżycie. Według mnie to było wspaniałe rozpoczęcie turnieju.

Większość kibiców, którzy zjawili się na meczu z Rosją, wyraźnie z wami sympatyzowała. Czuliście to?

– Tak! Z jakichś powodów mamy w Polsce naprawdę wielu kibiców. To chyba przez podobne kolory narodowe (śmiech). To było bardzo miłe, dziękujemy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved