Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia grała sparingowo, Banecki jednak nie poprowadzi świdniczan?

Avia grała sparingowo, Banecki jednak nie poprowadzi świdniczan?

fot. archiwum

Jeszcze się sezon nie rozpoczął, a już zanosi się na zmiany na ławce trenerskiej Avii Świdnik. W trakcie meczów kontrolnych z Barkomem Lwów żółto-niebieskich prowadził Krzysztof Lemieszek, choć to ponoć tylko rozwiązanie tymczasowe.

Do początku sezonu w I lidze pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie, a wszystko wskazuje na to, że już dojdzie do pierwszej roszady na ławce trenerskiej. Mowa o zmianie szkoleniowca w Avii Świdnik. Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu z klubem z lotniczego miasta rozstał się Marcin Jarosz. Jego następcą został Maciej Banecki. Prowadził on pierwsze treningi świdniczan, ale nie pokierował już drużyną podczas weekendowych sparingów z Barkomem Lwów. – Na światło dzienne wyszły pewne sprawy, o których nie wiedzieliśmy wcześniej. Trener Maciej Banecki jest chory i nie będzie prowadził zespołu – powiedział na łamach Dziennika Wschodniego prezes Avii, Roman Lis. – Nie chcę na razie nagłaśniać całej sprawy. Nie podobają mi się pewne sprawy i insynuacje pod moim adresem. Na razie wyjechałem ze Świdnika – skwitował za to Maciej Banecki.

Świdniczan w pierwszych meczach kontrolnych poprowadził Krzysztof Lemieszek. Ich rywalem była szósta drużyna ligi ukraińskiej Barkom Lwów. Oba pojedynki były dość wyrównane, a szansę gry otrzymali w nich wszyscy zawodnicy. Zespół jest praktycznie zupełnie nowy, więc przyda mu się duża ilość meczów kontrolnych. W tych pierwszych poniósł dwie porażki, ale wynik tym razem nie był najważniejszy. Już w następny weekend żółto-niebiescy wezmą udział w turnieju w Krakowie. Czy już wówczas poprowadzi ich nowy szkoleniowiec?

Avia Świdnik – Barkom Lwów 1:3
(29:27, 21:25, 19:25, 21:25)
Avia Świdnik – Barkom Lwów 2:3
(25:23, 20:25, 25:20, 20:25, 12:15)źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved