Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nathan Roberts: Chcemy awansować do drugiej rundy

Nathan Roberts: Chcemy awansować do drugiej rundy

fot. archiwum

Patrzymy na każdy kolejny mecz i koncentrujemy się tylko na nim. Na pewno chcemy poprawić wynik sprzed czterech lat i awansować do drugiej rundy - po wygranym 3:0 spotkaniu z Kamerunem mówi przyjmujący Australijczyków, Nathan Roberts.

Trzy punkty na początek mistrzostw dla reprezentacji Australii. To było dość łatwe zwycięstwo waszego zespołu.

Nathan Roberts:To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Obawialiśmy się trochę tego pojedynku, ponieważ Kamerun to mniej znany rywal, który bardzo dobrze prezentuje się w ataku i opiera swoją grę na dużej sile oraz dynamice. Dlatego tak ważne było dla nas to, by odrzucić przeciwników od siatki i utrudnić im rozgrywanie pierwszej akcji. To się nam udało i przez większość spotkania mieliśmy bezpieczną przewagę, co pozwoliło w najlepszy możliwy sposób otworzyć ten turniej.

Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Kamerun to bardzo ciekawa i grająca siłowo drużyna, ale jednak wiele brakuje jej w kwestiach dyscypliny taktycznej i techniki?To prawda, jest to zespół, który ma bardzo dobrze opracowane zagrania w ataku, ale nie zawsze kontroluje piłkę i to, co dzieje się na boisku. Grają bardzo nierówno i są trochę mało zdyscyplinowani taktycznie. Mecze w siatkówce wygrywa się jednak nie tylko samym atakiem. Cieszymy się, że wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich mistrzostw, na których przegraliśmy z tym przeciwnikiem (1:3 – przyp. red.) i odpadliśmy wówczas z turnieju po pierwszej fazie. Dziś pokazaliśmy, że cały czas idziemy do przodu i w tych mistrzostwach liczymy na coś więcej.

Następny mecz stoczycie z reprezentacją Polski. Jak zamierzacie przeciwstawić się faworyzowanym przeciwnikom, którzy dodatkowo pałają żądzą rewanżu za ostatnią porażkę na igrzyskach olimpijskich w Londynie?

– Czeka nas bardzo trudne zadanie. Odnośnie igrzysk przed dwoma laty, Polacy mają teraz mocno zmieniony zespół, więc to pewnie będzie zupełnie inne spotkanie. Oglądaliśmy tę drużynę już na wideo i szukaliśmy ich słabych punktów i muszę przyznać, że nie jest łatwo cokolwiek znaleźć (śmiech). Polska ma wyrównany skład i wielu bardzo dobrych doświadczonych zawodników, wspartych kilkoma młodszymi graczami. Dodatkowo polska liga jest bardzo mocna, więc nie dziwi, że kadra prezentuje wysoki poziom. Wiemy jednak, że na Polakach w każdym meczu tych mistrzostw będzie ciążyć olbrzymia presja, która potrafi czasem przeszkadzać w grze. Postaramy się to wykorzystać we wtorek i nawiązać walkę z gospodarzem turnieju.

Jesteście gotowi na „polskie piekło” w czasie meczu? Fani biało-czerwonych potrafią być bardzo głośni i atmosfera z pewnością będzie gorąca.

– Kocham tę atmosferę i to, co dzieje się w trakcie meczów siatkarskich w Polsce. W Australii nie mamy takich kibiców, oczywiście ludzie przychodzą na mecze, ale nie sposób porównać tego z tym, jak licznie na trybunach pojawiają się polscy fani i jak wspaniale dopingują swój zespół. Grać przed taką publicznością to niezwykłe doświadczenie, więc z niecierpliwością czekamy na ten mecz.

Jakie cele stawiacie przed sobą na tym turnieju?

– Patrzymy na każdy kolejny mecz i koncentrujemy się tylko na nim. Na pewno chcemy poprawić wynik sprzed czterech lat i awansować do drugiej rundy. Dlatego ta pierwsza faza jest dla nas bardzo ważna. W kolejnej czekają już na nas same mocne drużyny, więc będzie bardzo trudno je pokonać, ale jeśli awansujemy do następnej rundy, kto wie, co się wydarzy. Będzie to dla nas wspaniałe przeżycie i możliwość sprawdzenia się na tle innych silnych zespołów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved