Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rodrigo Quiroga: Polska to najlepsze miejsce dla siatkówki

Rodrigo Quiroga: Polska to najlepsze miejsce dla siatkówki

fot. archiwum

- To było coś absolutnie niesamowitego. Mecz na stadionie piłkarskim, ponad 60 tysięcy ludzi na trybunach i dwie bardzo mocne drużyny... Jak zwykle Polska nadaje trendy w siatkówce - powiedział przyjmujący reprezentacji Argentyny, Rodrigo Quiroga.

Na początek mistrzostw świata bardzo dobra gra w wykonaniu waszej drużyny i jeszcze lepszy rezultat – wygrana 3:0 z Wenezuelą.

Rodrigo Quiroga: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku i z naszej postawy. Pierwsze mecze na tak dużej imprezie, jak mistrzostwa świata, zawsze są bardzo trudne. Presja z nimi związana jest duża, dodatkowo czasami aż za bardzo chcesz wszystko zrobić jak najlepiej i brakuje spokoju w grze. W meczu z Wenezuelą mieliśmy problemy w pierwszym secie, na który w moim odczuciu wyszliśmy za mało skupieni i skoncentrowani. Z powodu naszej słabszej gry rywale dość długo prowadzili. Na szczęście zdołaliśmy zwyciężyć w końcówce, a następne sety toczyły się już pod naszą pełną kontrolą. Mimo wszystko było to dla nas trudne spotkanie, dlatego cieszę się z tych trzech punktów. W poniedziałek czas na odpoczynek i myślimy już o kolejnym pojedynku z Serbią.

Dzisiaj byliście lepsi w każdym elemencie gry…– Zgadza się, ale to wcale nie oznacza, że to zwycięstwo przyszło nam łatwo. „Na papierze” przed spotkaniem byliśmy lepszym zespołem, ale zawsze po takich przewidywaniach musisz potem wyjść na parkiet i udowodnić swoją wyższość. Wenezuela zagrała dziś bardzo dobrze tylko w pierwszym secie, później nie pozwoliliśmy naszym rywalom na zbyt wiele. Moim zdaniem kluczowe było dziś również to, iż staraliśmy się popełniać jak najmniej błędów w polu serwisowym, żeby nie oddawać rywalom niepotrzebnie punktów. Później, od drugiego seta dołożyliśmy jeszcze bardzo dobrą grę w ataku i to była recepta na sukces.

Jaki wynik na tym turnieju będzie dla was satysfakcjonujący? Celujecie w konkretne miejsce na koniec mistrzostw?

– Na razie koncentrujemy się na pierwszej fazie mistrzostw i meczach we Wrocławiu. Nasza grupa jest bardzo mocna i każde spotkanie będzie dla nas nowym wyzwaniem. Dlatego póki co skupiamy się na tym, aby awansować do następnej rundy. Nasz zespół jest w dość specyficznej sytuacji, ponieważ współpracujemy z nowym trenerem (Julio Velasco prowadzi reprezentację Argentyny od obecnego sezonu – przyp. red.) i obecnie próbujemy poprawić pewne rzeczy w naszej grze, tak by w przyszłości móc osiągać lepsze wyniki niż do tej pory. Na mistrzostwach w Polsce chcemy zdobyć jak najwięcej, ale nie celujemy w konkretne miejsce, tylko skupiamy się na każdym kolejnym meczu i chcemy w nim walczyć o zwycięstwo. A na ile to wystarczy, przekonamy się już wkrótce.

Oglądałeś wczorajszy mecz otwarcia pomiędzy Polską a Serbią?

– Oczywiście, to było coś absolutnie niesamowitego. Właściwie każdy kraj mógł do tej pory coś takiego wymyślić, ale jak zwykle to Polska nadaje trendy w siatkówce (śmiech). Mecz na stadionie piłkarskim, ponad 60 tysięcy ludzi na trybunach i dwie bardzo mocne drużyny… Moim zdaniem to był magiczny wieczór i ten mecz przejdzie do historii naszej dyscypliny. Odnośnie samego spotkania to Polacy kontrolowali wydarzenia na parkiecie od początku do końca i nawet na moment nie pozwolili rywalom nawiązać walki. Tym samym gospodarze potwierdzili swoją siłę. Z niecierpliwością czekamy na mecz przeciwko Polsce, by poczuć tę atmosferę w hali i sprawdzić się na tle tak mocnego zespołu. Żałuję jedynie, że my też nie możemy zagrać na stadionie, ale mam nadzieję, że takie pomysły będą kontynuowane i że to był pierwszy, ale nie ostatni mecz siatkarski na piłkarskim obiekcie.

Twoim zdaniem reprezentacja Polski może powalczyć o zwycięstwo w tych mistrzostwach?

– Uważam, że jest to jeden z głównych faworytów do podium. Polacy mają obecnie bardzo mocny zespół i szeroką kadrę, co jest bardzo dużym atutem. Dodatkowo grają u siebie w domu, więc będą prezentować się jeszcze lepiej, a polscy kibice mogą ich ponieść do sukcesu. Ale nie będzie to łatwe zadanie, bo na tym turnieju jest kilka równie mocnych drużyn, a miejsc na podium nie ma tak dużo, by każdy z tych zespołów sięgnął po medal. Na pewno z przyjemnością zagramy z Polską przy pełnych trybunach w hali we Wrocławiu.

Jak czujesz się w Polsce, czyli w kraju, który kocha siatkówkę?

– Czuję się tutaj znakomicie. Do Wrocławia wracam po kilku latach, ponieważ byłem już w tym mieście w 2010 roku i bardzo mi się tu podoba. Polska to najlepsze miejsce dla siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved