Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Philippe Blain: Siatkówka tutaj jest niemal jak religia

Philippe Blain: Siatkówka tutaj jest niemal jak religia

fot. archiwum

Dla asystenta trenera reprezentacji Polski Philippe'a Blaina atmosfera i widowisko stworzone na Stadionie Narodowym nie było dużym zaskoczeniem. - Wiem, że Polacy potrafią takich rzeczy dokonywać - powiedział Francuz.

Philippe Blain chciałby, aby pozytywne emocje i radość po zwycięstwie w meczu otwarcia przełożyły się także na kolejne spotkania biało-czerwonych w polskim mundialu. – Dzisiaj razem z zawodnikami mówiliśmy o tym, że to jest bardzo ważny mecz, niezwykle istotne spotkanie dla podtrzymania ducha tej drużyny. To jest jednak tylko jeden z meczów mistrzostw i mam nadzieję, że podobne zaangażowanie będzie także widoczne w kolejnych meczach. Teraz Polacy pojadą do Wrocławia, gdzie rozegrają pozostałe grupowe pojedynki. Jednak mecz w Warszawie ze względu na oprawę i charakter był wyjątkowy.

Pomimo tego organizatorom nie udało się zaskoczyć doświadczonego trenera. – Spodziewałem się takiego wieczoru. Wiem, że Polacy potrafią takich rzeczy dokonywać, że są świetnie przygotowani – stwierdził Blain. Znakomicie atmosferę panującą na trybunach w Polsce zna za to selekcjoner polskiej reprezentacji. – Stephane Antiga nie raz opowiadał mi, że siatkówka tutaj to jest niemal religia, że Polacy są w stanie stworzyć taką niesamowitą atmosferę. Jednak znalezienie się tutaj w środku i bycie bohaterem tego wszystkiego to co innego. Muszę za to podziękować wszystkim, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Za to, że mogliśmy być świadkami 62 tysięcy ludzi dopingujących biało-czerwoną reprezentację – docenił wysiłek włożony przez organizatorów w przygotowanie meczu otwarcia Philippe Blain.

Asystent Stephane’a Antigi komplementował postawę Polaków, którzy bardzo szybko zaaklimatyzowali się w nowych warunkach. – Zagraliśmy niemal perfekcyjne spotkanie. Od początku ułatwiliśmy sobie zadanie zagrywką. Później potrafiliśmy punktować w innych elementach, kilkukrotnie znakomicie broniliśmy. To był bardzo ważny mecz, trzeba go było wygrać. Za chwilę trzeba jednak myśleć o kolejnym przeciwniku, o reprezentacji Australii – przypomniał Blain.źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved