Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Ciśnienie było ogromne

Michał Winiarski: Ciśnienie było ogromne

fot. Łukasz Krzywański

Polacy pewnie pokonali Serbię w pierwszym meczu mistrzostw świata. Michał Winiarski przyznał, że jego koledzy wytrzymali ciążącą na nich presję. - Ciśnienie, które nam towarzyszyło, było ogromne, zagraliśmy perfekcyjny mecz.

Serbowie przez całe spotkanie nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę Polaków. Niemal perfekcyjne przyjęcie po polskiej stronie siatki znacznie utrudniało grę przyjezdnym. – My popełniliśmy zbyt wiele błędów, nie przyjmowaliśmy zagrywki, a sami zbyt delikatnie zagrywaliśmy. W pewnym sensie graliśmy bez energii – powiedział Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii. Środkowy naszych rywali dodał, że jego zespół również mógł skorzystać z niecodziennych warunków, w jakich rozgrywany był mecz otwarcia mistrzostw świata. – Zdaję sobie sprawę z tego, że brałem udział w historycznym wydarzeniu, ale najważniejsze było spotkanie. Nie wywarliśmy presji, chociaż na Polakach tej presji było zdecydowanie więcej. Grali przed wielką, własną widownią. Mam nadzieję, że wygramy w następnych meczach – zakończył Stanković.

Michał Winiarski rozpoczął swoją wypowiedź od gratulacji dla zespołu. – Chciałem pogratulować swoim kolegom. Ciśnienie, które nam towarzyszyło, było ogromne, zagraliśmy perfekcyjny mecz. Wymarzony początek, cieszymy się z osiągniętego wyniku, ale musimy pamiętać, że jest jeszcze dużo meczów do zagrania – studził nieco nadmierne apetyty kibiców przyjmujący reprezentacji Polski. Michał Winiarski zdradził, że wszyscy siatkarze odczuwali atmosferę panującą na Stadionie Narodowym w wyjątkowy sposób. – Dziś jednak będziemy się jeszcze cieszyć zwycięstwem nad reprezentacją Serbii. Odnośnie atmosfery, która nam dziś towarzyszyła, to przeżyłem coś takiego po raz pierwszy. Przyznam szczerze, że wychodząc na stadion, ciężko było opanować emocje i nogi delikatnie nam drżały. Jednak gdy zaczęliśmy się rozgrzewać, cały stres odszedł. Muszę przyznać, że odśpiewany przez kibiców hymn był najpiękniejszym Mazurkiem Dąbrowskiego, jaki kiedykolwiek słyszałem – przyznał Winiarski.

Szkoleniowiec Serbów skrytykował postawę swojego zespołu. – Tak jak powiedział Dragan, popełniliśmy bardzo dużo błędów, a nasi rywale zagrali perfekcyjny mecz. Było to nasze najgorsze spotkanie odkąd pamiętam, ale trzeba przyznać, że byliśmy bardzo zdenerwowani. Naszym dużym problemem było przyjęcie oraz zagrywka. Skupiamy się na kolejnym meczu z reprezentacją Argentyny – powiedział Igor Kolaković, nie chcąc długo rozpamiętywać porażki z biało-czerwonymi. Trener Stephane Antiga podkreślił z kolei wagę zwycięstwa w meczu otwarcia. – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ odnieśliśmy dziś ważne zwycięstwo. Musieliśmy pokazać zgranie i udało nam się to. Trzeba przyznać, że nie było łatwo dziś grać, chociażby ze względu na ogromną presję, nowe miejsce i towarzyszące temu okoliczności. Atmosfera na Stadionie Narodowym była wspaniała – docenił organizację i doping publiczności szkoleniowiec biało-czerwonych. Dla niego również było to wyjątkowe wydarzenie. – Zdarzało mi się grać w różnych halach, ale dziś było to niesamowite przeżycie. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Ostatnie dni były bardzo spokojne, wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie. Dla mnie pierwszym celem jest to, abyśmy wygrywali mecze, najchętniej za trzy punkty, ale mam nadzieję, że cała czternastka będzie miała szanse pograć, bo jest to bardzo długi turniej. Aby tak się stało, muszę mieć do dyspozycji wszystkich zawodników – zakończył Antiga, po raz kolejny podkreślając, że siłą prowadzonej przez niego drużyny jest zespołowość.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved