Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Karol Kłos: Kluczem do zwycięstwa była zagrywka

Karol Kłos: Kluczem do zwycięstwa była zagrywka

fot. archiwum

- Nie byliśmy bardzo spięci. Wszyscy byli chyba pozytywnie naładowani tym wydarzeniem, choć ciężko było nam postawić pierwszy krok - powiedział po wygranym 3:0 spotkaniu z reprezentacją Serbii środkowy polskiej ekipy Karol Kłos.

Lepszej inauguracji rozgrywanych u siebie mistrzostw świata Polacy nie mogli sobie wymarzyć. Wbrew obawom w sobotnim meczu Serbowie nie stawili Polakom wielkiego oporu. Po meczu podkreślał to także Karol Kłos.Myślałem, że Serbowie zagrają lepiej, że bardziej zaryzykują zagrywką, bo niektóre w ogóle im nie wychodziły. Widać było, że w tym elemencie nie czuli się dobrze. Myślałem, że Serbowie będą walczyć, bo są takim zespołem, który zawsze walczy do końca, a jakoś to wszystko ich przerosło – ocenił grę rywali środkowy biało-czerwonych. – U nas z kolei zagrywka była, według mnie, kluczowym elementem – dodał.

Podobnie jak większość polskich i serbskich zawodników Kłos był pod wrażeniem atmosfery, jaką w sobotni wieczór stworzyli na Stadionie Narodowym licznie zgromadzeni kibice. – To było dla nas bardzo ważne wydarzenie, a nasi kibice tylko nam pomogli. Nie byliśmy bardzo spięci. Wszyscy byli chyba pozytywnie naładowani tym wydarzeniem, choć ciężko było nam postawić pierwszy krok. Kiedy zobaczyłem tych wszystkich ludzi, włosy zjeżyły mi się na głowie. Tak samo było podczas Mazurka Dąbrowskiego – przyznał. – Wszystko było bardzo nadmuchane, wręcz napompowane i tym bardziej cieszy, że ta cała otoczka nie przeszkodziła nam i nie przyćmiła tego, że zagraliśmy dobrze i wygraliśmy. To bardzo cieszy, jak wygrywa się w takim meczu na Stadionie Narodowym 3:0 – cieszył się środkowy. – Trochę niestety wiało na boisku i to się dało odczuć. Ale nam to nie przeszkadzało, bardziej jak widać przeszkodziło Serbii – zakończył Kłos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved