Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa zwycięstwa dąbrowianek w pierwszym dniu Roltex Cup

Dwa zwycięstwa dąbrowianek w pierwszym dniu Roltex Cup

fot. archiwum

W Sulechowie w sobotę rozpoczął się towarzyski turniej z udziałem pierwszoligowego zespołu miejscowego Zawiszy, MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz dwóch zespołów z zagranicy. Po pierwszym dniu zawodów z dwóch wygranych mogły cieszyć się dąbrowianki.

W pierwszym meczu zespół Zawiszy Sulechów pokonał 3:1 niemiecką drużynę VLF Oythe. Rywalki, które grać będą w tym sezonie w drugiej lidze niemieckiej, zdołały wygrać tylko jednego seta z polskim pierwszoligowcem. Pozostałe trzy sety padły łupem podopiecznych trenera Marka Mierzwińskiego, które uważane są za faworyta tegorocznych rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

W drugim sobotnim meczu dąbrowianki zmierzyły się z drużyną z Czech, SK UP Olomouc. Od samego początku premierowej odsłony polskie siatkarki przeważały na boisku. Wydawało się, ze przełamanie dla Czeszek przyjdzie w drugiej partii, kiedy to po pierwszej przerwie technicznej wrzuciły wyższy bieg, zniwelowały liczbę błędów i odskoczyły MKS-owi. Tak się jednak nie stało, bo zaciętej końcówce ze zwycięstwa ponownie cieszyły się dąbrowianki. W trzecim secie gra nie układała się polskiej drużynie, trener próbował zmieniać ustawienie poprzez podwójną zmianę, lecz nie przynosiła ona oczekiwanego efektu w postaci odwrócenia losów odsłony. Pojedynek rozstrzygnął się w czwartej partii, w której na boisku znów przeważały dąbrowianki, nadając ton grze.

W pojedynku zespołów zagranicznych Niemki wygrały 3:1 z zespołem z Ołomuńca, chociaż mecz rozpoczęły od porażki w pierwszej partii. Najwięcej emocji wzbudził mecz Zawiszy z MKS-em Dąbrowa Górnicza, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Premierowy set, od początku do końca, przebiegał pod dyktando dąbrowianek. Natomiast walka w drugiej partii była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale wypracowana przed drugą przerwą techniczną przewaga pozwoliła zespołowi z ekstraklasy na wygraną.Początkowo trzeci set układał się dobrze dla dąbrowskich siatkarek, które między innymi wykorzystywały błędy rywalek. Jednak już po pierwszej przerwie technicznej obraz gry uległ zmianie i gospodynie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca odsłony. W czwartą partię dąbrowianki nie weszły dobrze, przy stanie 6:3 szkoleniowiec był zmuszony wziąć czas. Choć gra jego podopiecznych poprawiła się, a na tablicy wyników pojawił się remis, to ostatecznie Zawisza doprowadził do tie-breaka. Decydująca odsłonę dąbrowianki rozpoczęły z wysokiego C, bo od prowadzenia 5:1. Gospodyniom jednak udało się wrócić do walki o końcowe zwycięstwo (8:9, 11:11), ale ostatnie akcje w wykonaniu siatkarek MKS-u były bezbłędne, a spotkanie zakończyło się dwoma asami serwisowymi Natalii Piekarczyk.

Sobota, 30 sierpnia:
MLKS Roltex Zawisza Sulechów – VLF Oythe (Niemcy) 3:1
(25:16, 21:25, 25:14, 27:25)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – SK UP Olomouc (Czechy) 3:1
(25:20, 28:26, 18:25, 25:18)
SK UP Olomouc (Czechy) – VLF Oythe (Niemcy) 1:3
(25:20, 21:25, 19:25, 21:25)
Roltex Zawisza Sulechów – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(19:25, 20:25, 25:21, 25:22, 12:15)

Niedziela, 31 sierpnia:
11.00 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – VLF Oythe (Niemcy)
13.00 MLKS Roltex Zawisza Sulechów – SK UP Olomouc (Czechy)

 

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved