Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satelite: Samoilovs i Smedins najlepsi w Jurmali

CEV Satelite: Samoilovs i Smedins najlepsi w Jurmali

fot. FIVB

W rozgrywanym w Jurmali turnieju CEV Satelite najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy, Samoilovs i Smedins, którzy w finale pokonali rodaków - Regza/Abolins. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Rosjanie, Bogatow i Hudjakow.

W łotewskim Jurmali, w ramach turnieju CEV Satelite rywalizowali plażowicze. Gospodarze zawodów z pewnością będą mogli zaliczyć go do udanych.

Już w półfinale doszło do przedwczesnego finału. Duet gospodarzy, Samilovs/Smedins, rozstawiony z numerem pierwszym, zmierzył się z turniejową „trójką”, Białorusinami Dziadkou/Kawalenką. Chociaż spotkanie było zacięte, Łotysze zdołali bez straty seta awansować do finału. Tam zmierzyli się ze swoimi rodakami, Regza/Abolins, którzy w półfinale pokonali rosyjską parę Bogatow/Hudjakow.

Mecz finałowy dość niespodziewanie rozpoczął się lepiej do sklasyfikowanych w turnieju z numerem 14. Regzy i Abolinsa, którzy zwyciężyli 15:12. Kolejne trzy odsłony były także bardzo wyrównane, jednak tym razem druga para niedawno zakończonego Grand Slamu w Starych Jabłonkach nie pozwoliła rywalom na zwycięstwo.Do niespodzianki doszło natomiast w meczu o trzecie miejsce. Turniejowa „trójka”, Białorusini Dziadkou/Kawalenka zmierzyli się z rosyjską parą Bogatow/Hudjakow. Faworytami wydawali się być Białorusini. Tymczasem to niżej sklasyfikowani rywale lepiej weszli w mecz i niemal przez cały czas kontrolowali jego przebieg, wygrywając 3:0.

Finał:
Samoilovs/Smedins LAT [1] – Regza/Abolins LAT [14] 3:1
(12:15, 15:12, 15:11, 15:13)

Mecz o 3. miejsce:
Dziadkou/Kawalenka BLR [3] – Bogatow/Hudjakow RUS [12] 0:3
(13:15, 13:15, 15:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved