Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksandar Atanasijević: Nie pokazaliśmy nic godnego uwagi

Aleksandar Atanasijević: Nie pokazaliśmy nic godnego uwagi

fot. archiwum

Serbowie na pewno nie zaliczą wczorajszego meczu do udanych. - Nie pokazaliśmy nic godnego uwagi - stwierdził atakujący serbskiej reprezentacji, Aleksandar Atanasijević. Teraz Serbów czeka starcie z Argentyńczykami.

Aleksandar Atanasijević we wczorajszym spotkaniu nie miał łatwego zadania i bardzo często musiał mierzyć się z podwójnym lub potrójnym blokiem biało-czerwonych. Według byłego siatkarza bełchatowskiej Skry jego drużyna nie zagrała na miarę swoich możliwości niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. – Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach pokażemy się z lepszej strony. Nie możemy grać tak źle. Być może powodem naszej słabszej gry był stadion i polscy kibice, którzy pomogli swoim siatkarzom w odniesieniu zwycięstwa – starał się szukać usprawiedliwienia dla takiej postawy swojego zespołu 22-letni atakujący.

Serb przyznał również, że poziom gry ze strony przyjezdnych był nieadekwatny do rangi wydarzenia. – To był historyczny mecz, a my zagraliśmy tak, jakby to było normalne spotkanie. Nie pokazaliśmy nic godnego uwagi. W żadnym z setów nie udało nam się nawet przekroczyć bariery 20 punktów, to naprawdę słaby wynik – ocenił siatkarz, jednocześnie zwracając się do sympatyków reprezentacji w Serbii. – Przepraszam kibiców, że nie zaprezentowaliśmy nic więcej – z żalem przyznał Atanasijević.

W nieco bardziej optymistycznym tonie wypowiadał się Nikola Kovacević, przyjmujący reprezentacji Serbii. – Dla nas nic jeszcze nie jest stracone, to był dopiero pierwszy mecz. Ta publiczność była niesamowita, na trybunach zasiadło 50-60 tys. widzów. Bardzo trudno było znaleźć punkty odniesienia, momentami było też wietrznie. Warunki były jednak takie same dla obu ekip – opisywał wrażenia z gry na stadionie Kovacević. –  Polacy zagrali świetnie w każdym elemencie. My musimy zapomnieć o tym spotkaniu i skoncentrować się na tym, co przed nami, czyli na meczu z Argentyną – zakończył były zawodnik Resovii Rzeszów.źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved