Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym sparingu

Zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym sparingu

fot. archiwum

AZS Olsztyn pokonał Camper Wyszków 3:0 w swoim pierwszym sparingu przed sezonem. Trenerzy obu ekip uzgodnili, że rozegrają dodatkowego seta oraz tie-break. W dodatkowych setach był remis - olsztynianie wygrali czwartą partię, a wyszkowianie piątą.

Pierwsza partia rozpoczęła się od mocnych zagrywek Jakuba Kowalczyka. Siatkarz Campera Wyszków sprawiał wiele trudu Leviemu Cabralowi (2:5). Obie ekipy popełniały sporo błędów i widoczny był brak porozumienia między zawodnikami. Akademicy pokazali jednak, że ich mocną stroną w nadchodzącym sezonie może być blok. Miłosz Zniszczoł i Piotr Hain często stawiali szczelny mur, którego gracze z Wyszkowa nie mogli w żaden sposób obić. Końcówka tej partii to dobra gra w obronie AZS-u. Michał Potera i Frantisek Ogurcak z poświęceniem „łapali” kolejne piłki i dzięki temu można było wyprowadzać skuteczne akcje. Partię zakończył blok na Łukasz Kaczorowskim w wykonaniu pary Ogurcak/Zniszczoł (25:21). Początek drugiego seta był bardzo podobny do tego, co widzieliśmy już w poprzedniej odsłonie – obie drużyny falowały z formą. Pierwsze akcje to dobra gra środkiem w wykonaniu Indykpolu AZS, który szybko objął prowadzenie 4:2. Seria zagrywek zawodników Campera, wycelowana w Leviego Cabrala, sprawiła, że wynik zmienił się na korzyść gości (6:9). Gospodarze jednak nie ustępowali i walka toczyła się punkt za punkt (18:18). W samej końcówce goście popełnili sporo błędów, co przełożyło się na zwycięstwo AZS-u 25:22.

Kolejny set rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Olsztynianie kontrolowali grę. W polu serwisowym dobrze spisywał się Juraj Zat’ko, który dzięki swoim zagrywkom wyprowadził AZS na bezpieczne prowadzenie 11:6. Siatkarze z Wyszkowa popełniali sporo błędów. Skutecznie wykorzystywali to olsztynianie, którzy sukcesywnie powiększali przewagę. Z dobrej strony zaprezentował się Bartosz Bednorz – atakował mocno i skutecznie, często obijając dłonie rywali i nie dając szans na dobrą obronę (20:13). To właśnie on atakiem z prawego skrzydła zdobył 25 punkt i AZS zwyciężył w całym meczu 3:0.

Niemniej jednak trenerzy obu ekip podjęli decyzję, że rozegrają jeszcze jedną partię i tie-breaka. Towarzyskie spotkanie trwało dalej. Początek był bardzo zacięty i obie drużyny dotrzymywały sobie kroku. Na tablicy co chwilę widniał wynik remisowy i gra toczyła się punkt za punkt. Obie strony co jakiś czas popełniały błędy i nie potrafiły wykorzystać prezentu od przeciwników, ale był one jednak spowodowane rotacjami w składzie. Trener Krzysztof Stelmach wpuścił na plac gry m.in. młodych adeptów siatkówki – Krzysztofa Gulaka i Krystiana Chełchowskiego. I to właśnie ten ostatni atakiem ze środka rozstrzygnął na korzyść siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn kolejną już, czwartą partię. Początek tie-breaka to walka na remis – żadna z ekip nie była w stanie objąć prowadzenia w ostatniej odsłonie meczu. Dopiero atak Jakuba Peszko wysunął rywali na prowadzenie 6:8. Gospodarze mieli problemy z odbiorem zagrywki, a wyróżniającym się graczem w tej części spotkania był ponownie Bartosz Bednorz, który zdobywał punkt za punktem. Na nic się to jednak nie zdało, bo w tej części meczu to goście kierowali grą. Swojego prowadzenia nie oddali już do końca partii i całego meczu (12:15).Dla trenerów była to okazja do sprawdzenia różnych ustawień i taktycznych zagrań. Częste rotacje w składzie może i miały wpływ na jakość gry, ale wszyscy powinni być zadowoleni. Każdy zawodnik miał swój czas na parkiecie, a końcowe zwycięstwo daje spore nadzieje na przyszłość. Bo kolejny sprawdzian siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już za tydzień – w Ornecie zmierzą się z ekipami PlusLigi: LOTOSEM Treflem Gdańsk, Transferem Bydgoszcz i AZS-em Politechniką Warszawską.

Indykpol AZS Olsztyn – KS Camper Wyszków 4:1
(25:21, 25:22, 25:17, 25:23, 12:15)

Składy zespołów:
AZS: Zaťko, Szymański, Zniszczoł, Ogurčák, Hain, Cabral, Potera (libero) oraz Dobrowolski, Bednorz, Łuka, Bik, Gulak i Chełchowski
Camper: Główczyński, Rutecki, Kaczorowski, Wojtkowski, Kowalczyk, Szulik, Sobczak (libero) oraz Faryna, Woroniecki, Peszko i Wójcik

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved