Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W sparingu z Sokołem Katowice pięć setów dla Silesii

W sparingu z Sokołem Katowice pięć setów dla Silesii

Siatkarki Silesii Volley MOSiR Mysłowice i Sokoła 43 AZS Katowice mają za sobą pierwszy sparing. Oba zespoły spotkały się ze sobą w piątkowe popołudnie. Górą były podopieczne Rafała Kalinowskiego, wygrywając 5:0.

Po ciężkich tygodniach treningów wydolnościowo-kondycyjnych siatkarki powoli dostają coraz więcej okazji do sprawdzenia umiejętności na parkiecie. Nie inaczej było w piątek na Śląsku, gdzie zmierzył się pierwszoligowiec z Mysłowic oraz Sokół 43 AZS Katowice. Dla ekipy Rafała Kalinowskiego, który na boiskach zaplecza Orlen Ligi zadebiutuje w roli pierwszego trenera, był to pierwszy mecz towarzyski w okresie przygotowawczym. – Choć wynik w tym spotkaniu miał najmniejsze znaczenie, jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Pomimo dużego zmęczenia intensywnymi treningami wypadły bardzo korzystnie – powiedział szkoleniowiec Silesii Volley MOSiR Mysłowice.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarek z Mysłowic 5:0, jednak trener silesianek podkreślał, że wynik nie oddawał pełnej oceny wydarzeń, które miały miejsce na boisku. – Może się wydawać, że zwycięstwo było zdecydowane, jednak wcale tak nie było. Oba zespoły niemal w każdym secie prowadziły wyrównaną walkę. Zresztą jak wspomniałem wcześniej – nie wynik był w tym meczu ważny. Była to doskonała okazja do sprawdzenia własnych możliwości przed zbliżającym się sezonem – tłumaczył Kalinowski, w którego zespole zaprezentowały się wszystkie zawodniczki. – Przed meczem założenie było takie, aby zaprezentowały się wszystkie siatkarki. Powoli widać, że praca, jaką wykonujemy na treningach, powoli zaczyna przynosić pierwsze efekty – dodał szkoleniowiec Silesii Volley, podkreślając, iż w drużynie panuje świetna atmosfera.

Za tydzień siatkarki Silesii Volley zagrają turniej w Krośnie. W połowie września na zaproszenie ŁKS-u przyjadą do Łodzi. Przed inauguracją będą gospodarzem turnieju z cyklu Silesia Cup.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – Sokół 43 AZS Katowice 5:0
(25:19, 25:17, 25:21, 25:21, 25:22)