Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rafał Szymura: Wierzę, że dojdziemy do finału

Rafał Szymura: Wierzę, że dojdziemy do finału

fot. archiwum

Polacy w pierwszym meczu ME juniorów zdobyli komplet punktów. Rafał Szymura, który w piątek miał urodziny, podkreśla, że nie miałby nic przeciwko otrzymywaniu takiego prezentu do końca turnieju. - Wierzę, że dojdziemy do finału - mówi Szymura.

Mistrzostwa Europy juniorów Polacy rozpoczęli od wygranej 3:1 nad Słoweńcami. 8 punktów zapisał na swoim koncie Rafał Szymura, który w piątek świętował 19-te urodziny. – To zwycięstwo było wymarzonym prezentem. Mam nadzieję, że te prezenty, w formie wygranych spotkań, będę otrzymywał aż do samego końca turnieju. Wierzę, że dojdziemy do finału i tam też postaramy się wygrać. Najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze grali – mówi przyjmujący.

Choć podopieczni Jacka Nawrockiego zainkasowali komplet punktów, pojedynek nie był jednostronny. – Spotkanie było bardzo nerwowe, ale wyszliśmy z opresji i daliśmy radę – komentuje zawodnik AZS-u Częstochowa. Gdy kontuzji doznał świetnie spisujący się Paweł Gryc, biało-czerwonym przytrafił się moment dekoncentracji. – Zmartwił nas trochę uraz Pawła i z pewnością wybiło to nas z rytmu. Na szczęście udało się nam powrócić do dobrej gry. Mam nadzieję, że Pawłowi na USG nic nie wyjdzie i jeśli nie w sobotnim, to w którymś kolejnym meczu do nas dołączy – wierzy Rafał Szymura.

Niestety, kontuzja, której nabawił się Paweł Gryc, okazała się poważna. Zawodnik nie zagra już w mistrzostwach Europy. Doznał on urazu w drugim secie piątkowego spotkania ze Słowenią. Pech tym większy, że nie stało się to przy wyskoku do ataku, a przy obronie. Po zakończeniu meczu zawodnik pojechał do szpitala miejskiego w Brnie, gdzie lekarz dyżurny wykonał prześwietlenie rentgenowskie. Wstępna diagnoza to uraz łękotki. Pawła Gryca czeka na pewno przerwa w grze. Jak długa, to się okaże po szczegółowych badaniach, które zostaną przeprowadzone w poniedziałek w Łodzi.W sobotę Polacy zmierzą się z Belgią. Początek spotkania o godz. 20:00.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved