Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Nowakowski: Dać z siebie wszystko

Piotr Nowakowski: Dać z siebie wszystko

fot. Joanna Skólimowska

- W drużynie Serbii ciężko wskazać lidera. To bardzo dobry zespół, w którym nie brakuje znanych zawodników grających w najlepszych ligach - twierdzi Piotr Nowakowski. Mecz Polski z Serbią rozegrany zostanie już dziś na Stadionie Narodowym.

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia najważniejszej siatkarskiej imprezy tego roku – mistrzostw świata, których gospodarzem jest Polska. Zdaniem środkowego kadry Polski, Piotra Nowakowskiego, ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tych rozgrywek. Podobnie trudno wyrokować, która z drużyn okaże się najbardziej wymagającym przeciwnikiem. Jak niejednokrotnie dowodziło już boisko, każdy rywal, nawet ten teoretycznie słabszy, może opuścić pole gry jako zwycięzca. – Naszym najgroźniejszym rywalem będzie każdy kolejny przeciwnik. Na pewno ważny będzie mecz otwarcia, który odbędzie się na ciekawym terenie – zaznacza Piotr Nowakowski, który swój ostatni sezon klubowy spędził w barwach zespołu wicemistrzów PlusLigi.

Do zbliżającego się turnieju polscy zawodnicy trenują pod wodzą trenera Antigi. Na co szczególnie uczula ich Francuz w trakcie przygotowań do mistrzostw świata w Polsce? – Uczula nas, byśmy grali na sto procent. Trener chce, abyśmy każdy z elementów wykonywali pewnie, dając z siebie po prostu wszystko – tłumaczy 26-letni Nowakowski. – W tym ostatnim okresie przed mistrzostwami mierząc się na boisku, możemy ryzykować bez jakichś większych konsekwencji. W ten sposób staramy się jak najlepiej przygotować się do czekającego nas turnieju – informuje ze spokojem zawodnik.

Jednym ze sprawdzianów do mistrzostw był rozegrany w dniach 16-18 sierpnia memoriał Wagnera. Jak urodzony w Żyrardowie zawodnik ocenia tegoroczną edycję turnieju? – Oprócz tego, że trzeba było dojeżdżać przez całe miasto do hali, w Krakowie grało się bardzo dobrze. W tak dużej, fajnej i nowoczesnej hali naprawdę występuje się z przyjemnością – przyznaje z uśmiechem Piotr Nowakowski.Do tego dochodzi jeszcze atmosfera w niej panująca, która była wspaniała. Kibice przyzwyczaili nas już do tego, że tak jest zawsze – nie ukrywa dumy z tego faktu polski środkowy.Autor: Sylwia Kuś, więcej w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved