Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodość triumfowała na polskiej plaży

Młodość triumfowała na polskiej plaży

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak to nowi mistrzowie Polski w siatkówce plażowej. Turniej finałowy MP rozegrany został w Krakowie, a z najlepszych polskich duetów zabrakło w nim jedynie Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Zawody stały więc na wysokim poziomie.

Emocje przyniósł już półfinał turnieju siatkarzy, w którym spotkały się dwie polskie pary eksportowe. Przez cały pojedynek trwała bardzo zacięta walka, bowiem oba duety znają się na wylot i w całym spotkaniu wykorzystywały swoją wiedzę. Na siatce blokami wymieniali się Kądzioła i Kantor, natomiast w polu zagrywki mocne piłki na stronę rywali posyłał Łosiak. Z kolei Szałankiewicz uwijał się w obronie. Starcie zakończyło się w tie-breaku, w którym inicjatywę przejęli już młodsi reprezentanci Polski.

W drugim starciu półfinałowym duet Witczak/Wojtasik spisał się lepiej od pary Lech/Sobczak. W pierwszym secie niemal od początku gra układała się lepiej po stronie m.in. zawodnika ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który w klubie otrzymał wolne, właśnie ze względu na finałowy turniej plażowych mistrzostw Polski. W drugiej odsłonie Lech i Sobczak próbowali walczyć, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali ich rywale i to oni awansowali do finału.

Od początku meczu o brązowy medal dużo łatwiej gra przychodziła Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewicz. Duet, który zaszedł najdalej z polskich par w ostatnim turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach,  od razu narzucił swoje tempo gry i dzięki dobrej grze Kądzioły na siatce odskoczył na kilka punktów. Lech/Sobczak nie poradzili sobie z tym, popełniali błędy i dość łatwo przegrali w partii otwarcia. W drugiej postawili już większy opór, ale podobnie jak w półfinale, nie utrzymali dobrej dyspozycji do ostatnich akcji. Wykorzystali to Kądzioła i Szałankiewicz i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.W finale rozpędzeni Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozprawili się w dwóch odsłonach z Wojtasikiem i Witczakiem. Młoda polska para zagrała bardzo dobre spotkanie, w którym obaj zawodnicy brylowali, wykonując swoją pracę na 100%. Dobrymi zagrywkami i akcjami na siatce para Kantor/Łosiak dokładała kolejne punkty do nadwyżki i w pierwszym secie wygrała do 14. W drugim przeciwnicy momentami starali się narzucić swój styl gry, ale ich pojedyncze dobre akcje nie były w stanie na dłużej zagrozić reprezentantom Polski i to oni niedługo później odebrali złote krążki plażowych mistrzostw Polski.

Półfinały:
Kantor/Łosiak – Kądzioła/Szałankiewicz 2:1
(21:17, 18:21, 15:11)
Witczak/Wojtasik – Lech/Sobczak 2:0
(21:17, 22:20)

Mecz o 3. miejsce:
Kądzioła/Szałankiewicz – Lech/Sobczak 2:0
(21:14, 22:20)
Finał:
Kantor/Łosiak – Witczak/Wojtasik 2:0
(21:14, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved