Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > MEJ: Biało-czerwoni wciąż niepokonani

MEJ: Biało-czerwoni wciąż niepokonani

Po udanej inauguracji w meczu z reprezentacją Słowenii podopieczni Jacka Nawrockiego kontynuują zwycięską passę. Tym razem wyższość Polaków musieli uznać juniorzy z Belgii. Do końcowego sukcesu biało-czerwonym wystarczyły trzy sety.

Bez kontuzjowanego Pawła Gryca, a z Bartoszem Bućko w wyjściowym składzie rozpoczęli biało-czerwoni, którzy szybko zbudowali dwupunktową przewagę (5:3). Belgowie nie dali za wygraną, odrobili straty, a po skutecznym bloku wyszli na prowadzenie 8:7. Po przerwie technicznej biało-czerwoni ponownie odskoczyli (12:9), skutecznie na skrzydle grał Aleksander Śliwka. Siatkarze czerwonych diabłów zaczęli popełniać błędy, dlatego na drugiej przerwie technicznej prowadzili nasi zawodnicy 16:11. Po powrocie na parkiet to biało-czerwoni zaczęli się mylić, atak w aut oraz dotknięcie siatki. Jednak po chwili podopieczni Jacka Nawrockiego znów prowadzili pięcioma oczkami, poprawili grę w obronie i kontrataku. Po długiej ostatniej akcji Polacy popisali się potrójnym blokiem, piłkę podbili Belgowie, ale nieskutecznie (25:17).

Drugą partię skutecznie ze środka rozpoczął Bartłomiej Mordyl, ale to Belgowie zdołali odskoczyć na dwa oczka (5:3). Po autowym ataku Lou Kindta był remis po 6 i od tego momentu gra się wyrównała. Jedni i drudzy popisywali się efektownymi i efektywnymi akcjami, dlatego wynik ciągle oscylował wokół remisu. Po drugiej przerwie technicznej (16:15) biało-czerwoni zaczęli swój marsz do zwycięstwa. Zagrywki Rafała Szymury sprawiały Belgom wiele problemów, dlatego nie mogli wyprowadzić skutecznych ataków (21:15). O drugi czas poprosił trener Joel Banks. Po przerwie atak z prawego skrzydła skończył Kindt. As serwisowy Krzysztofa Bieńkowskiego dał Polakom piłkę setową, a kontratak skończył Śliwka (25:18).

Polacy kontynuowali swoją dobrą passę, zaczęli trzecią odsłonę z wysokiego C – prowadzili 5:0. Od razu o czas poprosił trener Banks. Po przerwie punkt zdobyli Belgowie, ale sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Niemal nie do zatrzymania byli Śliwka i Bućko, więc przewaga biało-czerwonych jeszcze wzrosła – 13:6. Na drugiej przerwie technicznej nasi juniorzy prowadzili już 16:8 i zmierzali do zwycięstwa w tym spotkaniu. Przewaga powiększyła się do dziesięciu oczek i zespoły grały punkt za punkt. Śliwka z lewego skrzydła zakończył spotkanie (25:13).

Polska – Belgia 3:0
(25:17, 25:18, 25:13)

Polska: Śliwka (16), Bieńkowski (1), Mordyl (5), Szymura (9), Zwiech (1), Bućko (19), Piechocki (libero) oraz Droszyński i Kochanowski
Belgia: Kindt (12), Decoene (4), Ven De Velde A. (5), Vandeweyer (4), Depovere (1), Colson (2), Bisaerts (libero) oraz Peeters (3), Thijs (libero), Malisse, Van De Velde M. i Pardon