Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kaczor: Spodziewamy się, że będzie ciężko

Joanna Kaczor: Spodziewamy się, że będzie ciężko

fot. archiwum

Impel Wrocław rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. - Razem spędzamy po 5 godzin dziennie i myślę, że to dobry początek - przyznał szkoleniowiec. - Cieszymy się, że mamy tego czasu więcej, żeby się poznać, dotrzeć się na boisku - dodała Joanna Kaczor.

Rozpoczął się okres przygotowawczy w klubach PlusLigi i Orlen Ligi. Tore Aleksandersen, trener Impelu Wrocław, jak sam przyznał, ma ten komfort na początku przygotowań, że w treningach uczestniczą niemal wszystkie zawodniczki. – Rozpoczęliśmy przygotowania, teraz będziemy sporo ćwiczyć: przede wszystkim na siłowni i biegając, będziemy też skupiać się na kwestiach technicznych. Łącznie dziennie odbywają się po dwa treningi. Razem spędzamy po pięć godzin dziennie i myślę, że to dobry początek – przyznał trener, odnosząc się do zmian kadrowych i przebudowy zespołu. – To nie jest problem, to jest norma. Czasem jest 5, trzy czy 7 nowych zawodniczek. Są jednak plusy, jak to, że mamy do dyspozycji od początku okresu przygotowawczego niemal wszystkie zawodniczki. Mamy tez siatkarki, które ja bardzo dobrze znam, bo grały dla mnie w Niemczech. Myślę, że wyjściowa sytuacja jest lepsza niż w roku ubiegłym – podsumował.

Rzeczywiście do drużyny dołączyło aż siedem nowych zawodniczek, Niemki: Denise Hanke, Berit Kauffeldt, Chorwatki: Mira Topić i Hana Čutura oraz znane z rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy – Anita Kwiatkowska i aktualne mistrzynie Polski Agata Sawicka i Anna Grejman. Z tej perspektywy rozpoczęcie przygotowań niemal w komplecie nie jest bez znaczenia, o czym mówiła Joanna Kaczor. Na pewno jest to korzystne, mamy teraz te 2 miesiące, za tydzień dołączą kolejne dwie zawodniczki. Także zostaną tylko Agnieszka Kąkolewska, która jest razem z reprezentacją… Cieszymy się, że mamy tego czasu więcej, żeby się poznać, dotrzeć się na boisku. Na razie trenujemy bardziej technicznie, na taktykę przyjdzie jeszcze czas – podkreśliła zawodniczka, odnosząc się do pierwszych treningów, które już za siatkarkami wrocławskiej ekipy. – Wygląda ciężko, jest dużo powtórzeń, dużo kilogramów. Wiadomo, że zaczynamy od trochę lżejszych, żeby tak od razu się nie „zakwasić” na początku, ale spodziewamy się, że będzie ciężko, a tej pracy będzie dużo – zakończyła Joanna Kaczor.

 źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved