Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ekipy z PlusLigi grały z pierwszoligowcami

Ekipy z PlusLigi grały z pierwszoligowcami

Pierwszoligowy APP Krispol Września rozegrał w piątek na wyjeździe sparing z plusligowym Transferem Bydgoszcz. W zaplanowanym na cztery sety pojedynku padł remis 2:2. W drugim meczu Effector uległ Kęczaninowi Kęty 0:3.

W pierwszej partii faworyzowany Transfer Bydgoszcz nie dał szans pomarańczowym, wygrywając seta do 13. Zdecydowanie lepiej APP Krispol zaprezentował się w kolejnych dwóch setach. Wrześnianie szybko podnieśli się z kolan i ograli gospodarzy 25:17 i 27:25. Ostatnie zdanie należało jednak do wyżej notowanej plusligowej ekipy (25:18). W piątkowym towarzyskim spotkaniu trener Marek Jankowiak skorzystał z 11 siatkarzy. Na parkiecie nie pojawił się tylko Łukasz Murdzia, który nie był w pełni sił po infekcji.

Jestem zadowolony z postawy chłopaków, choć nadal musimy pracować szczególnie nad linią obrony. Widać dziś było, że prestiż plusligowego rywala podwójnie zmotywował moich zawodników. Z każdym kolejnym pojedynkiem nasza współpraca na boisku będzie wyglądać lepiej. Idziemy w dobrym kierunku – skomentował trener pomarańczowych Marek Jankowiak.

Transfer Bydgoszcz – APP Krispol Września 2:2
(25:13, 17:25, 25:27, 25:18)

Siatkarze występującego w PlusLidze Effectora Kielce przegrali z pierwszoligowym Kęczaninem Kęty 0:3 w ostatnim meczu turnieju o Puchar Burmistrza Kęt. Kielczanie zajęli trzecie miejsce, wygrał BBTS Bielsko Biała, a drugie miejsce zajęli gospodarze.

Dotychczas w ataku graliśmy słabo, ale z Kęczaninem zagraliśmy bardzo słabo. Trzydziestoprocentowa skuteczność mówi sama za siebie. Dodatkowo nie funkcjonował blok i zagrywka. Cóż mogę więcej powiedzieć – stwierdził trener Dariusz Daszkiewicz.

Kieleckie szkoleniowiec zadecydował, że w Effectorze nie będą grać testowani Mateusz Mędrzyk i Kamil Lewiński. Po rocznej przerwie wraca do drużyny rozgrywający Grzegorz Pająk.

Effector Kielce – Kęczanin Kęty 0:3
(16:25, 23:25, 21:25)

źródło: krispolwrzesnia.pl, Radio Kielce