Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dragan Stanković: Teraz mamy mieszankę doświadczenia i młodzieży

Dragan Stanković: Teraz mamy mieszankę doświadczenia i młodzieży

fot. Magdalena Bojdo

- Dla każdego to ogromne zaskoczenie! Przecież w ostatnich latach to był kluczowy zawodnik waszej reprezentacji. On ma ogromną energię. Zawsze chce robić więcej i więcej - komentuje brak Bartosza Kurka na MŚ Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii.

W sobotę wieczorem Serbowie zagrają z reprezentacją Polski na inaugurację mistrzostw świata na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wielkość obiektu robi wrażenie na naszych pierwszych rywalach. – Dziewięć lat temu na mistrzostwa Europy oraz turniej finałowy Ligi Światowej w Belgradzie przyszło 20 tysięcy osób. Wtedy to było największe wydarzenie, ale w sobotę na Stadionie Narodowym będzie ponad trzy raz więcej ludzi – przyznaje Dragan Stanković, który grał już kiedyś na stadionie w Kopenhadze podczas mistrzostw Europy. – Było bardzo zimno, bo grać w krótkim rękawku przy 15 stopniach to nic przyjemnego. Trudniej było skupić się na serwisie, bo przecież sufit był bardzo wysoko. Ale jak już zaczął się mecz, to skoncentrowaliśmy się na grze i przeciwniku, a tylko na przerwach mogliśmy z boku popatrzeć, gdzie tak naprawdę się znajdujemy. Mecz w Warszawie będzie inną historią. Będziemy chcieli zapomnieć o fanach, którzy będą wspierać Polaków – mówi kapitan reprezentacji Serbii.

Stanković wciąż nie może uwierzyć, że wśród biało-czerwonych zabraknie Bartosza Kurka.Dla każdego to ogromne zaskoczenie! Przecież w ostatnich latach to był kluczowy zawodnik waszej reprezentacji. On ma ogromną energię. Zawsze chce robić więcej i więcej. Na treningach w klubie dawał z siebie wszystko. Mogę mówić o nim w samych superlatywach – zarówno o zawodniku, jak i koledze poza boiskiem. Trener wybiera czternastkę siatkarzy, których w danym momencie uważa za najlepszych – mówi na łamach Przeglądu Sportowego serbski siatkarz.

Serbowie, brązowi medaliści mistrzostw świata sprzed czterech lat, bardzo liczą na medal również teraz. – W porównaniu do tamtego turnieju nie ma z nami dwóch bardzo ważnych graczy – Ivana Miljkovicia i Nikoli Grbicia. Teraz mamy mieszankę doświadczenia i młodzieży głodnej sukcesów. Ci młodzi już są kluczowymi postaciami w swoich zespołach klubowych i mają ponad 50 rozegranych spotkań w kadrze – mówi Stanković i przyznaje, że system rozgrywek może mieć spory wpływ na końcową klasyfikację. – Nikt nie jest zadowolony z tego, że trzeba rozegrać tyle spotkań w tak krótkim czasie. Ten, kto ma najdłuższą ławkę rezerwowych, podoła temu zadaniu. Niemożliwym jest przecież rozegranie całego turnieju tą samą szóstką – twierdzi serbski zawodnik.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved