Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki oficjalnie nowym trenerem AGH 100RK AZS Kraków

Andrzej Kubacki oficjalnie nowym trenerem AGH 100RK AZS Kraków

fot. archiwum

Już jakiś czas temu podawaliśmy tę informację, ale zarząd krakowskiego klubu bardzo długo wstrzymywał się z oficjalnym ogłoszeniem nazwiska nowego trenera drużyny. Teraz wiadomo, że został nim Andrzej Kubacki, wcześniej związany z kędzierzyńską ZAKSĄ.

Andrzej Kubacki z AGH Kraków związał się dwuletnim kontraktem. Wcześniej był on trenerem w klubie z Kędzierzyna-Koźla, gdzie najpierw prowadził grupy młodzieżowe, a następnie był trenerem w drużynie seniorów. Natomiast dwa ostatnie lata pracował w ZAKSIE jako menadżer ds. młodzieżowych. W obecnym sezonie Andrzeja Kubackiego zobaczymy na ławce trenerskiej pierwszoligowca z Krakowa. – Przede wszystkim zainteresował mnie nowy projekt, jaki ma zostać zrealizowany w Krakowie. W Kędzierzynie-Koźlu spędziłem wiele lat i chyba nadszedł taki moment, w którym trzeba coś zmienić. Można powiedzieć, że zapuściłem tam już swoje korzenie. Teraz przede mną nowe wyzwanie, nowi ludzie i inne środowisko – powiedział Strefie Siatkówki Andrzej Kubacki. Zarząd AGH postanowił również powiększyć sztab szkoleniowy o trenera przygotowania fizycznego, którym został dotychczasowy szkoleniowiec drugoligowego AZS-u UEK Kraków, Kacper Osuch. W roli drugiego trenera zobaczymy Przemysława Płaczka, który w poprzednim sezonie był statystykiem drużyny AGH Kraków. – Mam świetnych współpracowników, trenerów Przemka Płaczka i Kacpra Osucha oraz możliwość dalszego rozwoju. Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich stron. Wraz z całym sztabem szkoleniowym postaramy się stworzyć tutaj coś ciekawego, tak by chociaż po części dorównać renomie uczelni AGH. Chcemy by nazwa tej uczelni kojarzyła się dobrze również w środowisku siatkarskim – powiedział trener.

Andrzej Kubacki zapytany o cele na najbliższy sezon bez ogólników stwierdził, że każdy sportowiec zawsze wychodzi na boisko tylko w tym najwyższym celu, walki o mistrzostwo. – Każdy sportowiec stając do walki, powinien wierzyć w zwycięstwo, tylko wtedy jest ono realne i osiągalne przez drużynę. Jeżeli ktoś przestaje wierzyć, to tak jakby poddał się jeszcze przed startem. Nie wiem, jak liga się ułoży, natomiast cel mamy tylko jeden: zwyciężać, zwyciężać, zwyciężać. Przed nami dużo ciężkiej pracy – zakończył nowy trener AGH 100RK AZS Kraków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved