Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Serbowie mają pretensje o czwartkowy trening Polaków

Serbowie mają pretensje o czwartkowy trening Polaków

fot. archiwum

- Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy takie same warunki jak Polacy, ale oni już pojawili się na stadionie, a my jeszcze nie - żali się serbskiej gazecie "Sportski Żurnal" trener Igor Kolaković. Oficjalne treningi obu reprezentacji zaplanowano na piątek.

W czwartek, na dwa dni przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata z Serbią, polscy siatkarze zapoznawali się z boiskiem na Stadionie Narodowym. Ich rywale nie dostali takiej możliwości i zostali wysłani na trening do hali Ursynów.

Oficjalne treningi obu reprezentacji zaplanowano na piątek. Dzień wcześniej polscy siatkarze dostali jednak szansę zapoznania się z niecodziennym boiskiem położonym w centrum piłkarskiego stadionu, a Serbowie musieli odbyć trening w małej arenie Ursynów. „Przegląd Sportowy” pisze, że Polacy odbyli nawet pełnowymiarowy trening, z którego można wywnioskować, że w pierwszej szóstce będą grać: Paweł Zagumny, Mateusz Mika, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Piotr Nowakowski oraz Paweł Zatorski.

To wszystko nie podoba się serbskiemu trenerowi Igorowi Kolakoviciowi. W dzienniku „Sportski Żurnal” pojawił się artykuł o dużo mówiącym tytule „Polacy trenowali na stadionie, Serbowie zatrzymani”, w którym szkoleniowiec porównuje zachowanie Polaków do tego, co zrobili Rosjanie podczas Ligi Światowej. – Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy takie same warunki jak Polacy, ale oni już pojawili się na stadionie, a my jeszcze nie. To jasne, że gospodarz nie chce, żebyśmy mieli takie same szanse. Ale to wszystko i tak nie wpłynie na nasze przygotowanie, jestem tego pewien. Mogę tylko porównać tę sytuację do tego, co zrobili Rosjanie w Surgucie [podczas tegorocznej Ligi Światowej – przyp. red.]. Zostaliśmy wówczas w ogóle pozbawieni możliwości trenowania w hali, gdzie graliśmy potem mecz – powiedział Kolaković.Jak dwa dni wcześniej donosił „Przegląd Sportowy”, na wcześniejszy trening naszych siatkarzy naciskał sztab kadry. – W przepisach jest napisane, że musimy udostępnić zespołom obiekt do zajęć dzień przed meczem. Tak też się stanie – mówił prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski. Jeden z działaczy miał zdradzić, że czwartkowy trening będzie tylko „odbijaniem piłki na potrzeby telewizji, żeby Serbowie nie mieli pretensji”.

 

źródło: przegladsportowy.pl, sport.pl, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved