Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Ostatnie sparingi zespołów, jest skład Australii

Przed MŚ: Ostatnie sparingi zespołów, jest skład Australii

fot. FIVB

Mistrzostwa świata rozpoczynają się już jutro. W czwartek jednak niektóre zespoły grały jeszcze sparingi, m. in. Kanada z Finlandią i Australia z Iranem. Selekcjoner Jon Uriarte ogłosił już skład zespołu na mundial.

Gry kontrolne zakończyli już grupowi rywale biało-czerwonych, Australijczycy. Polacy spotkają się z nimi w najbliższy wtorek. Podopieczni Jona Uriarte sparowali w Bełchatowie z reprezentacją Iranu. Rozegrano dwa spotkania i w obu lepsi okazali się Persowie, w obu padł także taki sam rezultat – 4:1. W pierwszym secie Australia długo prowadziła kilkoma punktami, ale w końcówce Iran dogonił przeciwnika i okazał się lepszy w grze na przewagi. W drugiej partii „Kangury” ponownie od początku narzuciły rywalom swój styl gry i tym razem nie pozwoliły rywalom odrobić strat. W kolejnych dwóch partiach obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. O kilka akcji lepsi w obu partiach okazali się Irańczycy, którzy w ostatnim secie zdominowali boiskowe wydarzenia. Australijczycy okazali się lepsi w bloku (10:4), Persowie jednak znakomicie zagrywali (w asach serwisowych było 14:6) i oczywiście lepiej od rywali przyjmowali zagrywkę. W ataku obie drużyny nieznacznie przekroczyły 50% skuteczności. Jeżeli chodzi o zdobycze indywidualne, to w ekipie australijskiej oczywiście liderował Edgar, tym razem zdobył 25 punktów (61% skuteczności ataku), dla Iranu najwięcej razy punktował Mahmoudi – 18 razy.

Australia – Iran 1:4
(24:26, 25:20, 20:25, 23:25, 19:25)

W czwartek podopieczni Slobodana Kovaca ponownie oddali rywalom tylko jednego seta. Australijczycy przegrywali w drugim secie kilkoma punktami, ale w końcówce zdołali dogonić przeciwnika i zakończyć tę część meczu zwycięsko. Pierwsze trzy sety były bardzo wyrównane, żadnej ze stron nie udało się wyraźnie odskoczyć. W czwartej partii Australijczycy przegrywali już siedmioma punktami, ale w końcówce zdołali nieco zniwelować straty, ale nie wygrali seta. W kolejnej partii Iran szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę i nie oddał jej już do końca. Dużą rolę w tym spotkaniu odegrała niewątpliwie zagrywka Persów, w asach serwisowych było 13:9 na ich korzyść. Serwis pomógł im niewątpliwie ustawić szczelny blok, rywalizację w tym elemencie podopieczni Slobodana Kovaca wygrali 11:8. W ataku oba zespoły zaprezentowały podobny poziom. Dla Irańczyków 16 punktów zdobył Mirzajanpour, a 15 Ghafour. Gra Australijczyków opierała się, co nie jest rzecz jasna niespodzianką, głównie na Thomasie Edgarze. Dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi atakujący przy 66% skuteczności ataku zdobył aż 24 punkty, w tym dwa zagrywką i jeden blokiem.Australia – Iran 1:4
(23:25, 27:25, 22:25, 20:25, 21:25)

Trener Jon Uriarte przedstawił także skład, w jakim Australijczycy wystąpią na mistrzostwach świata. Po kontuzjach wracają Nathan Roberts i Travis Passier.

Skład reprezentacji Australii na mistrzostwa świata Polska 2014:

Rozgrywający: Harrison Peacock, Grigory Sukochev
Atakujący: Thomas Edgar, Paul Carroll
Środkowi: Aidan Zingel, Nehemiah Mote, Travis Passier
Przyjmujący: Adam White, Nathan Roberts, Luke Smith, Thomas Ewen Douglas-Powell
Libero: Luke Perry


Kanadyjczycy z kolei po spotkaniach kontrolnych w Spale wyjechali do fińskiego Kuortane, by tam w środę i czwartek sprawdzić się z zespołem Tuomasa Sammelvuo. Nie były to jednak żadne oficjalne mecze, mimo tego kibiców w hali nie brakowało. Nie mogli oni narzekać na pewno na brak walki, jedynie w pierwszym i trzecim secie losy zwycięstwa zostały dość szybko rozstrzygnięte. Dla Kanadyjczyków 26 punktów zdobył Dallas Soonias, natomiast w ekipie fińskiej liderem okazał się Jukka Lehtonen, zdobywca 14 oczek, ale atak w tym zespole rozkładał się mniej więcej po równo, 13 punktów miał Urpo Sivula, a 12 Antti Siltala. Kanadyjczycy spisali się bardzo dobrze w polu zagrywki, było 13:7 w asach serwisowych. W ataku obie drużyny radziły sobie na podobnym poziomie. Zespoły spotkały się również dzień później na kolejnej grze kontrolnej, dla obu ekip już ostatniej przed MŚ. W czwartek także górą byli podopieczni Glenna Hoaga. Ich przewaga była nawet jeszcze większa niż w pierwszym spotkaniu.

Finlandia – Kanada 2:3
(25:17, 25:23, 18:25, 21:25, 26:28)

Finlandia – Kanada 1:3
(20:25, 26:28, 17:25, 25:17)

źródło: avf.org.au, inf. własna, lentopalloliitto.fi

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved