Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze sparingowe zwycięstwo kielczan

Pierwsze sparingowe zwycięstwo kielczan

fot. archiwum

Po mało udanym występie w gliwickim Turnieju Sześciu Narodów ekipa Dariusza Daszkiewicza odniosła pierwsze sparingowe zwycięstwo. W Kętach pokonała poważnie wzmocniony przed zbliżającym się sezonem BBTS Bielsko-Biała.

Wygraną kielczan w spotkaniu w ramach rywalizacji o puchar burmistrza Kęt można uznać za małą niespodziankę. Najsłabszy w minionym sezonie PlusLigi BBTS przeszedł w ostatnich tygodniach sporą rewolucję kadrową, a klubowi włodarze nie kryją wysokich aspiracji. Na stanowisku szkoleniowca zatrudniono byłego reprezentanta Polski Piotra Gruszkę, zespół wzmocniono m.in. trójką byłych gwiazd kędzierzyńskiej ZAKSY (Wojciech Ferens, Grzegorz Pilarz, Sergiej Kapelus) i Bartłomiejem Nerojem (Cerrad Czarni Radom). – To teraz zupełnie inna drużyna, gdy do składu dojdzie jeszcze Gonzalez, który do Kęt nie przyjechał, będzie groźna dla każdego – ocenia Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora.

Na zwycięstwo jego podopiecznych w czterech setach niewiele wskazywało. W ostatniej partii długo bezpieczne prowadzenie utrzymywał BBTS (18:13, 20:16), aż do stanu… 24:20. – Na zagrywce pojawił się wtedy Sławek Jungiewicz, zdobył trzy punkty bezpośrednio z serwisu, dodatkowo zafunkcjonował blok i udało się odwrócić seta. Zwycięstwo cieszy, ale cały czas momenty dobrej gry przeplatamy bardzo słabymi. Trochę lepiej niż w Gliwicach zagraliśmy w ataku, choć w tym elemencie rywal był od nas lepszy (41% do 47%), cały czas za to bardzo dobrze pracuje blok (14:6) – ocenia kielecki szkoleniowiec.

W piątek jego zespół stanie przed szansą pierwszego w trakcie przedsezonowych przygotowań turniejowego triumfu. W decydującym meczu imprezy zagra z miejscowym pierwszoligowym Kęczaninem (godz. 18).Effector Kielce – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 18:25, 25:18, 26:24)

Składy zespołów:
Effector: Pająk, Takvam, Penczew, Lewiński, Staszewski, Bieniek, Kaczmarek (libero) oraz Junglewicz, Wacek, Maćkowiak, Janusz, Buchowski, Mędrzyk, Sobota i Dzierżyński (libero)
BBTS: Pilarz, Kwasowski, Sobala, Ferens, Kapelus, Błoński, Dębiec (libero) oraz Polański, Neroj, Buniak i Czauderna (libero)

 

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved