Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek: Nie przyszło nam to łatwo

Monika Brzostek: Nie przyszło nam to łatwo

fot. FIVB

- Ciężko walczyłyśmy, szczególnie w decydującej fazie miałyśmy dwa trudne spotkania. Zapracowałyśmy na dobrą kolację i relaks - mówi Monika Brzostek, mistrzyni Polski w siatkówce plażowej. - Wchodzimy na coraz wyższy poziom - dodaje Kinga Kołosińska.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedziała pani, że przyjechałyście do Krakowa obronić tytuł mistrzyń Polski i słowa dotrzymałyście.

Monika Brzostek:Nie przyszło nam to łatwo. Ciężko walczyłyśmy, szczególnie w decydującej fazie miałyśmy dwa trudne spotkania. Mocno zapracowałyśmy na dobrą kolację i relaks w jacuzzi czy saunie. Przed nami jeszcze dwa międzynarodowe turnieje.

Gdzie zakończycie tegoroczny sezon?Kinga Kołosińska:Jedziemy do Baku do Azerbejdżanu, a potem najprawdopodobniej do Brazylii.

Nasi panowie od kilku lat liczą się już w światowej rywalizacji, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mają już na koncie sukcesy w World Tour, ich młodsi koledzy zdobywają złote medale mistrzostw świata w rożnych kategoriach wiekowych. Czy polska siatkówka plażowa w wydaniu żeńskim ma szanse na podobne osiągnięcia?

Monika Brzostek:Niewiele nam już do tego brakuje. W tym roku zagrałyśmy dwa ćwierćfinały cyklu World Tour – w Pradze i w Moskwie.

Kinga Kołosińska:Jak więc widać – wchodzimy na coraz wyższy poziom.

Poświęciłyście się już bez reszty siatkówce plażowej, nie łączycie tego z grą w siatkówkę halową. Niektórzy to wciąż robią, ale obie dyscypliny coraz bardziej się różnią swoją specyfiką.

Kinga Kołosińska: Na najwyższym poziomie, a do takiego zmierzamy, nie da się tego pogodzić. Sezon w siatkówce plażowej jest coraz dłuższy i trzeba się zdecydować na jedną dyscyplinę. Na początku kariery sportowej łączenie piasku z halą jest jeszcze możliwe, ale potem – jeśli stawiamy sobie ambitne cele – trzeba dokonać wyboru.

W Krakowie siatkówka plażowa jest coraz popularniejsza. Od 2008 roku na obiektach Klubu Sportowego Wanda odbywają się duże turnieje, wreszcie mamy Orlen Finał Mistrzostw Polski i po raz pierwszy oficjalne zawody kobiet. Jak się tu paniom podoba?

Monika Brzostek:Zarówno organizacja, jak i rywalizacja były na wysokim poziomie. Jestem przekonana, że w piątek chłopaki również dostarczą wielkich emocji, a trybuny wypełnią się kibicami.

Rozmawiał: Jerzy Sasorski/ZIS

źródło: zis.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved