Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Krzysztof Bieńkowski: Naszą siłą jest zgranie i doświadczenie

Krzysztof Bieńkowski: Naszą siłą jest zgranie i doświadczenie

fot. CEV

- Gramy ze sobą już kilka lat, także dobrze się znamy i rozumiemy na boisku. Jesteśmy dobrze funkcjonującym zespołem, co powinno zaowocować - mówi przed rozpoczynającymi się dziś ME juniorów rozgrywający biało-czerwonych, Krzysztof Bieńkowski.

Ostatnim waszym sprawdzianem formy przed wyjazdem do Brna była seria sparingów z Francuzami. Mimo że trener Nawrocki dość dużo rotował składem, to test wypadł pozytywnie. Jak podsumowałbyś te mecze kontrolne i jak oceniłbyś waszą formę na kilka dni przed startem czempionatu Starego Kontynentu?

Krzysztof Bieńkowski:Grało nam się dobrze i mimo jednej przegranej jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy. Mecze kontrolne z Francuzami pokazały, że gramy coraz lepiej i pewniej. Fizycznie również czujemy się bardzo dobrze. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Wcześniej graliście towarzysko z kilkoma innymi, atrakcyjnymi rywalami. Zwycięstwa chociażby nad Brazylią i Rosją dodały wam pewności siebie?Zwycięstwa z tak dobrymi rywalami zawsze dodają pewności siebie. A wiara w siebie i przede wszystkim w zespół pomaga wygrywać najważniejsze i najtrudniejsze punkty, a czasami nawet mecze.

Jesteście medalistami mistrzostw Europy i świata w kategorii kadetów. Jednak trener Nawrocki przestrzegał przed porównywaniem obu kategorii wiekowych. Czy faktycznie różnice w rywalizacji w kadetach i juniorach są aż tak duże?

Różnica jest przede wszystkim widoczna w rozwoju fizycznym. Wydaje mi się jednak, że wszystkie zespoły się wzmocniły i mają większe doświadczenie. Ale my również. Dlatego mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć podobny sukces jak przed rokiem.

W grupie na mistrzostwach zmierzycie się z Czechami, Rumunami, Turkami, Belgami i Słoweńcami. Pewnie żadnego z tych rywali lekceważyć nie można, ale jaką drużynę uważasz za najgroźniejszego przeciwnika?

Nie znamy dobrze rywali, więc nie będę nikogo wyróżniał. Do każdego meczu będziemy podchodzić z pełnym zaangażowaniem. Swoją wyższość będziemy musieli udowadniać na boisku, a żadna drużyna na pewno nie odpuści meczu w szatni.

A zgodzisz się z opinią, że słowacka grupa na papierze wydaje się nieco silniejsza?

Na pierwszy rzut oka grupa słowacka rzeczywiście może wydawać się silniejsza, jednak rozgrywki juniorskie to nie to samo, co rozgrywki seniorskie. W mistrzostwach Europy każdy zespół stać na sprawienie niespodzianki, więc nie można nikogo lekceważyć.

Polska na medal w mistrzostwach Europy juniorów czeka od 1996 roku. Uważasz, że obecnie stać was na nawiązanie do sukcesów sprzed prawie 20 lat?

Uważam, że mamy dobry zespół. Jeśli zagramy na swoim poziomie, mamy szansę powalczyć o najwyższe cele.

A w czym upatrywałbyś największej waszej siły w trakcie mistrzostw?

Naszą siłą jest zgranie i doświadczenie. Gramy ze sobą już kilka lat, także dobrze się znamy i rozumiemy na boisku. Jesteśmy dobrze funkcjonującym zespołem, co powinno zaowocować na mistrzostwach.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved