Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Andrzej Wrona: Każdy z nas marzy o zwycięstwie

Andrzej Wrona: Każdy z nas marzy o zwycięstwie

fot. Joanna Skólimowska

- Z każdym dniem, a teraz już właściwie godziną czujemy, że wielka impreza jest tuż, tuż. Właściwie od momentu przyjazdu do Warszawy mundial się dla nas zaczął - przyznaje Andrzej Wrona. Już jutro pierwszy mecz mistrzostw świata z Serbią.

Andrzej Wrona, środkowy reprezentacji Polski, od jutra zacznie spełniać swoje marzenie o grze w mistrzostwach świata w biało-czerwonych barwach. – By o czymś marzyć, trzeba mieć do tego podstawy. A ja takich w ogóle nie miałem. Może w zeszłym roku, kiedy tak dobrze spisywaliśmy się z Delectą Bydgoszcz w lidze, to gdzieś tam pojawiły się nieśmiałe marzenia o grze w reprezentacji. O mundialu bardziej zacząłem marzyć w kwietniu, kiedy pojawiłem się na zgrupowaniu kadry – przyznaje środkowy reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze przebywają ze sobą już dość długo, ale wypracowali metody rozładowywania konfliktów. – Konflikty i spięcia oczywiście są nieuniknione, bo przecież jesteśmy grupą facetów. Każdy z nas miał cel, by znaleźć się w czternastce, która zagra na mundialu, dlatego niekiedy iskrzyło między nami na treningach. Jednak szybko wszystkie takie sytuacje udało się nam załagodzić. Generalnie jesteśmy pozytywnie nakręceni i optymistycznie patrzymy w przyszłość – mówi Andrzej Wrona. – W klubie po treningu każdy rozchodzi się w swoją stronę, a w Spale jesteśmy skoszarowani. Mamy do własnej dyspozycji piętro z osobną stołówką. Praktycznie jesteśmy odseparowani od innych. Jest odpowiednia dieta, a w klubie każdy żywi się sam. Między treningami są jeszcze dodatkowe zajęcia, podczas których analizujemy z trenerami – indywidualnie lub pozycjami – swoje zachowania podczas treningów i meczów. Cały czas mamy do dyspozycji fizjoterapeutów. Nawet tak prozaiczna rzecz jak pranie rzeczy nas nie interesuje. Oddajemy ciuchy do pralni i po kilku godzinach wszystko odbieramy czyste i wyprasowane. Praktycznie o nic nie musimy się martwić, pozostaje nam tylko skupiać się na treningach – dodaje.

W ekipie jest ośmiu debiutantów, którzy wnieśli do zespołu entuzjazm. Jest też sześciu chłopaków, którzy wcześniej grali w wielkich imprezach. Oni wniosą niezbędne doświadczenie. Jako zespół jesteśmy głodni sukcesów i to jest nasz główny atut – mówi środkowy reprezentacji Polski. – Teraz rozmawiamy tylko o pierwszym meczu siatkarskich mistrzostw świata z Serbią. Mówimy sobie o tym, co musimy zrobić na boisku, przypominamy o konkretnych sytuacjach i zachowaniach. Potem tak samo będziemy podchodzić do każdego kolejnego rywala i wzajemnie się nakręcać. Wcześniej, na początku zgrupowania, powiedzieliśmy sobie, że walczymy o pełną pulę. Nie jesteśmy minimalistami. Zresztą, co to za sportowiec, który nie stawia sobie najwyższych celów. Każdy z nas marzy o zwycięstwie w całej imprezie i o tym, by stanąć na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem na szyi. Będziemy o to walczyć z całych sił, a jak będzie – zobaczymy, bo to jest sport i wszystko jest możliwe – zapewnia Andrzej Wrona.Rozmawiał Dariusz Knopik – więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved