Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksandar Boricić: Wynik? Nikt nie będzie go pamiętał

Aleksandar Boricić: Wynik? Nikt nie będzie go pamiętał

fot. archiwum

- Siatkówka to dla was coś więcej niż sam mecz, dlatego tak bardzo wszyscy was cenią - mówi przed startem mistrzostw świata siatkarzy wiceprezydent FIVB, Aleksandr Boricić, którzy przybył już do naszego kraju, by obserwować potyczki w mundialu.

Do Polski na mistrzostwa świata przybywają najważniejsze osobistości światowej siatkówki. Mecz otwarcia na Stadionie Narodowym obejrzy m.in. wiceprezydent FIVB, Aleksandar Boricić. Dla niego będzie to szczególny mecz bowiem biało-czerwoni zmierzą się z jego rodakami – Serbami. Jak podkreśla jednak Boricić, będzie musiał podejść do tego meczu „na chłodno” i reprezentować głównie światową federację, a nie swój kraj. Według Serba pierwszy mecz pod względem całego turnieju nie przełoży się mocno na jego trwanie, za to dla kibiców i całej mundialowej atmosfery w Polsce jest już on niezwykle ważny. – Turniej to wiele spotkań i nawet porażka w inauguracyjnym meczu niczego nie przekreśli. Dla Polaków ważny jest mecz otwarcia, atmosfera, zabawa i wynik. Dla Serbii tylko wynik. Dla świata najważniejsze jest jednak samo wydarzenie. 60 tysięcy kibiców na meczu siatkarskim to wydarzenie unikatowe, o którym będzie się mówiło przez kolejne dekady. Wynik? Nikt nie będzie go pamiętał. Co najwyżej nieliczni pasjonaci siatkówki. Wszyscy będą jednak wspominali, że mecz otwarcia mistrzostw świata w Polsce był wyjątkowy – powiedział w Tygodniku Sport Aleksandar Boricić.

Wiceprezydent FIVB nie martwi się o zainteresowanie mistrzostwami w naszym kraju i chwali polskich kibiców. – Jesteście jedynym krajem w Europie i prawdopodobnie na świecie, który nigdy nie miałby z tym problemów. Siatkówka to dla was coś więcej niż sam mecz, dlatego tak bardzo wszyscy was cenią. Nie wierzę, że ktoś będzie narzekał, że siedzi w ostatnim rzędzie i niewiele widzi. Po pierwsze jestem przekonany, że wydarzenia na parkiecie będą świetnie widoczne, po drugie posiadanie biletu i wstęp na to wydarzenie jest wartością samą w sobie – zapewnił.

Rozmawiał Jakub Bochenek, więcej w katowickim Sporcie. 

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved