Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Volley Rybnik rozgromił jaworznian w pierwszym sparingu

Volley Rybnik rozgromił jaworznian w pierwszym sparingu

Okres sparingowy bardzo udanie rozpoczęli siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. Zespół trenera Wojciecha Kasperskiego w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem zmierzył się z MCKiS-em Jaworzno. Rybniczanie wygrali wszystkie pięć setów.

W rozgrywkach 2013/2014 ekipa z Rybnika otarła się o I ligę kończąc swój udział w walce o awans na etapie ogólnopolskich półfinałów. Dla zespołu ze Śląska za mocne okazały się drużyny z Zawiercia, Ropczyc oraz Krosna i marzenia o awansie team z południa Polski musiał odłożyć o co najmniej rok. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie Volley również chce bić się o wejście na zaplecze ekstraklasy. Pomóc w tym mają m.in. przedsezonowe sparingi. Pierwszą grę kontrolną po okresie ciężkiej pracy w siłowni podopieczni Wojciecha Kasperskiego mają już za sobą. Ich rywalem był drugoligowy MCKiS Jaworzno, z którym rybniczanie zmierzyli się we własnej hali.

Jak na pierwszy sparing przystało, w grze obu ekip dużo było niedokładności i błędów. Szczególnie słabo teamy z województwa śląskiego prezentowały się zza linii dziewiątego metra, gdzie siatkarze mylili się wręcz seriami. Niemal przez całą odsłonę wynik oscylował wokół remisu (10:10, 18:18) i dopiero w samej końcówce różnicę zrobił Arkadiusz Terlecki, który wstrzelił się zagrywką i sprawił przeciwnikom wiele kłopotów tym elementem. Premierową partię rybniczanie wygrali do 21. W secie numer dwa jaworznianie dosyć szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę dzięki słabszej skuteczności w ataku graczy Volleya. Po połowie odsłony gospodarze wzięli się jednak do pracy, odrobili straty i poszli za ciosem – wywalczyli minimalną przewagę (21:20). Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem Volleya 25:22.

Set numer trzy był niemal kopią poprzedniej odsłony. Siatkarze prowadzeni przez trenera Mariusza Łozińskiego wyszli na prowadzenie, jednak nie byli w stanie utrzymać go do końca partii. W grze rybniczan uaktywnił się blok, a na lewym skrzydle ręki nie wstrzymywał Krystian Lipiec. Dzięki tym atutom gospodarzom udało się odwrócić losy seta (25:23). W kolejnym, czwartym secie rybniczanie grali z przeciwnikami punkt za punkt do stanu 13:13. Dobrze w ataku spisywał się Radosław Niestrój, a w bloku czujnie grał Terlecki. W drugiej połowie tej partii gospodarze mieli pewne kłopoty z przyjęciem i przyjezdni osiągnęli dwa oczka przewagi (18:16). Ponownie nie byli oni w stanie utrzymać korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka sędziego i już kilka chwil później to Volley był na prowadzeniu (23:20). Gracze trenera Kasperskiego nie odpuścili i zwyciężyli 25:23.

W piątym secie jaworznianie bardzo szybko ruszyli do huraganowych ataków. Świetna seria bloków oraz mocna zagrywka dały im prowadzenie 4:1. Goście często grali także pierwszym tempem, wykorzystując fakt, iż w szeregach rywali występowała dwójka młodych środkowych, a chwilę odpoczynku dostał Terlecki (13:11). Identycznie jak w poprzednich odsłonach, tak samo i w tej partii zawodnicy trenera Łozińskiego korzystny wynik utrzymali mniej więcej do połowy seta, a później stopniowo opadali z sił. Tym razem rybniczanie „złapali” rywali przy stanie 18:18, a następnie włączyli drugi bieg w zagrywce i piłkę setową mieli przy wyniku 24:21. Ostatecznie gospodarze pozwolili MCKiS-owi na zdobycie jeszcze jednego oczka i zakończyli pojedynek zwycięstwem 5:0 (25:22). Drugi mecz sparingowy pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w piątek w Jaworznie.

Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 5:0
(25:21, 25:22, 25:23, 25:23, 25:22)