Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zagumny: To mój ostatni turniej reprezentacyjny

Paweł Zagumny: To mój ostatni turniej reprezentacyjny

fot. archiwum

Siatkarskie mistrzostwa globu rozpoczną się za 2 dni na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polacy w meczu otwarcia zagrają z Serbami. - Jeśli wygramy, nabierzemy wtedy wiatru w żagle i pojedziemy na nim dalej - przyznał Paweł Zagumny.

Czy podoba się panu pomysł rozgrywania meczu na stadionie piłkarskim? Czy nie jest to zbyt duże ryzyko?

Paweł Zagumny: – Zwykle tak bywa przy dużych imprezach, że nikt nie pyta zawodników o zdanie. Z kim, czy gdzie gramy – nie było to z nami ustalane. Myślę jednak, że dla obu stron będą w miarę równe szanse. Tyle tylko, że możemy odczuwać większą presję, gramy przecież u siebie i to ciśnienie będzie jednak inne niż dla serbskich zawodników. Mam tylko nadzieję, że rozegramy spotkanie w optymalnych warunki dla siatkówki, że nie będzie wiało, nie pojawią się kłopoty z odpowiednią temperaturą, ani nie spotkają nas inne niespodzianki.

Nie grał pan w Lidze Światowej, później nadrabiał pan braki, trenując indywidualnie. Czy jest pan gotowy na mundial pod względem fizycznym?– Myślę, że tak. Niczego mi nie brakuje. Ewentualnie może trochę gry, ale mogę ją przecież dostać na mundialu. Trener lubi zmieniać zawodników, jesteśmy ja i Fabian Drzyzga, więc jeszcze się nagramy. Dla każdego tej gry wystarczy, a ja mam nadzieję, że to wszystko wyjdzie z pozytywnym skutkiem.

W ostatnich dwóch meczach kadry pan był podstawowym rozgrywającym. Czy to oznacza, że podobnie się zdarzy w sobotnim meczu otwarcia z Serbami?

– Być może będzie tak, że to ja zacznę na Stadionie Narodowym w podstawowym składzie. Być może trener postawi właśnie na mnie. A jeśli się tak stanie, postaram się swoją postawą poprowadzić zespół do jak najlepszej gry. Gdyby noga mi się powinęła, jest przecież Fabian, który wchodzi i może zagrać jeszcze lepiej. Nie muszę się teraz bać, bo nie będzie powtórki z mistrzostw świata w Japonii, gdy praktycznie cały czas miałem świadomość, że jestem bez zmiennika.

A na co stać obecnie naszą reprezentację? Mamy drużynę na medal?

– To jest duża niewiadoma i tak naprawdę po raz pierwszy w życiu nie jestem w stanie przewidzieć, na co naprawdę stać tę drużynę. Nie próbuję być jakimś hurraoptymistą, ale też nie zamierzam okazywać pesymizmu. Bardzo dużo będzie zależało od wyniku pierwszego spotykania z Serbami. Jeśli wygramy, nabierzemy wtedy wiatru w żagle i pojedziemy na nim dalej.

Czyli stawka sobotniego spotkania z Serbią jest ogromna. Może lepiej było wybrać innego rywala na początek, a nie najgroźniejszego w naszej grupie?

– Inauguracja z Serbią to jest pokerowa zagrywka, bo w przypadku porażki będziemy nadal grać z nożem na gardle. Ale może tkwi w tym jakiś sposób, by pozostać maksymalnie skoncentrowanym, a nie być na zbyt dużym luzie? Jeśli jesteś zbyt rozluźniony, wówczas może się zdarzyć, że prześpisz jakiś ważny mecz, a potem już nie ma gdzie i kiedy tego odrobić.

Jakie ma pan przeczucia przed startem mistrzostw?

– Na pewno mam przeczucie, że to już mój ostatni turniej. Od tego nie ma odwołania. Reprezentacyjny ostatni, mogę to powiedzieć na sto procent. A przeczucia? Nie mam, nigdy nie miałem. A jak już miałem, to nigdy z nimi nie trafiałem. Nie chcę gdybać, bo jakoś nigdy nie byłem w stanie przewidzieć ani medali, ani nawet wyników poszczególnych meczów. Po prostu wychodzę na mecz, gram, a co ma być, to będzie.

*cały wywiad Kamila Składowskiego w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved