Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mateusz Mika: Dobrze byłoby zacząć turniej od zwycięstwa

Mateusz Mika: Dobrze byłoby zacząć turniej od zwycięstwa

fot. Izabela Kornas

Początek mundialu zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę na Stadionie Narodowym Polska zmierzy się z Serbią. Jak daleko zajdą biało-czerwoni? Czy zdobędą medal? - Możemy wygrać z każdym - mówi przyjmujący kadry, Mateusz Mika.

Do inauguracji mistrzostw świata pozostały dwa dni. Już w sobotę na Stadionie Narodowym Polacy w pierwszym meczu mundialu zmierzą się z Serbami. Będzie to historyczny mecz, bowiem zmagania obu drużyn na żywo będzie śledziło ponad 60 tysięcy kibiców. Dla zespołów również będzie to niezapomniane przeżycie, które wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami technicznymi. – Nie ma się czego obawiać, bo jeśli człowiek zaczyna zbyt dużo myśleć nad pewnymi rzeczami, to nie koncentruje się na grze, a na tym co nie potrzeba – powiedział Mateusz Mika. Na pewno dla każdego z nas nowością będzie, że zagramy przed tak dużą publicznością. Mam nadzieję, że zdołamy wygrać – dodał polski przyjmujący.

Mika nie wybiega myślami zbyt daleko w przyszłość, a koncentruje się jedynie na pierwszym pojedynku. – Na razie skupiamy się tylko i wyłącznie na Serbach. Zawsze ważny jest pierwszy mecz, bo dobrze byłoby zacząć turniej od zwycięstwa – zaznaczył zawodnik. – Analizowałem grupy i drabinkę turniejową. Ale wiadomo, że w każdym turnieju zdarzają się niespodzianki. Gdybym potrafił przewidzieć, z kim będziemy grali w dalszej fazie turnieju, to nie grałbym w siatkówkę, tylko bawił się u bukmachera – dodał.

Bez wątpienia biało-czerwoni będą walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale także z presją wyniku, która będzie na nich ciążyła. Nie tylko kibice i działacze, ale też sami zawodnicy oczekują od siebie walki o medale. – W tej chwili możemy wygrać z każdym na świecie. Ale nie jest też tak, że to my dominujemy i jesteśmy faworytem. Obecnie w siatkówce jest sporo wyrównanych zespołów, a aby dojść do finału, potrzebne będzie szczęście. Najważniejsze jednak jest to, że mamy wiarę, która będzie nas napędzała do osiągnięcia dobrego wyniku – zakończył Mika.źródło: inf. własna, Radio ZET

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved