Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Drzyzga: Nie jesteśmy kandydatem do medalu

Wojciech Drzyzga: Nie jesteśmy kandydatem do medalu

fot. archiwum

Siatkarskie mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Kto będzie mistrzem? Jak zagrają Polacy? Na te i inne pytania dotyczące turnieju odpowiada Wojciech Drzyzga - były reprezentant Polski, komentator Polsatu Sport.

Która reprezentacja zostanie mistrzem świata i dlaczego pana zdaniem jest faworytem turnieju?

Wojciech Drzyzga:Brazylia. To zespół złożony z bardzo doświadczonych, ogranych zawodników, grających od dawna w jednym składzie. Przezwyciężyli kryzys w Lidze Światowej. Świetni siatkarze i trener światowej klasy sprawią, że to oni będą naturalnymi kandydatami do tytułu. Styl gry Brazylii to wciąż wyznacznik najnowszych trendów w męskiej siatkówce.

Która drużyna będzie „czarnym koniem”, największą rewelacją imprezy?USA – nowy, młody zespół ze świeżą energią do gry. Mają bardzo utalentowanych siatkarzy. Po zwycięstwie w Lidze Światowej Amerykanie poczuli się pewniejsi siebie. Uwierzyli w swoje niemałe już umiejętności. Znając ludzi zza oceanu, będą potrafili to wykorzystać. Mają szanse na medal.

Czego możemy się spodziewać po występie reprezentacji Polski?

Nasz zespół będzie przygotowany dobrze. W tym składzie personalnym pokazaliśmy już, że potrafimy grać. Dobrym prognostykiem była chociażby wygrana z Rosjanami. Z nowymi, głodnymi sukcesów zawodnikami plus dobrą atmosferą możemy… wejść do ćwierćfinałów. Na pewno nie jesteśmy kandydatem do medalu, więc pierwsza czwórka byłaby sportową górką.

Którzy siatkarze mogą zostać największymi gwiazdami mistrzostw?

Tradycyjnie jeden z Brazylijczyków. Może dołączy jakiś Amerykanin – Matthew Anderson lub Taylor Sander. Na pewno warto pamiętać także o wielkim Rosjaninie Dmitriju Muserskim. On jest wśród gwiazd z urzędu. Gwiazdy wykreują się głównie dzięki wynikom reprezentacji. Oby wśród najlepszych znalazł się Polak.

Pańskie wspomnienia z mistrzostw świata?

Moje prywatne wspomnienie z mistrzostw? Baty od Ruskich (śmiech). A mówiąc serio, wyżej cenię mistrzostwa świata niż igrzyska olimpijskie. MŚ to najważniejsza siatkarska impreza, dlatego chciałbym, aby to najlepsze wspomnienie było dopiero przede mną.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved