Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włoszki zaczynają przygotowania do MŚ, Bonitta podał szeroki skład

Włoszki zaczynają przygotowania do MŚ, Bonitta podał szeroki skład

fot. archiwum

Trener reprezentacji Włoch, Marco Bonitta, podał 17-osobowy skład na mistrzostwa świata. Obyło się bez niespodzianek. W kadrze znalazła się także wciąż zmagająca się z urazem rozgrywająca reprezentacji Włoch - Francesca Feretti.

Siatkarki reprezentacji Włoch wznawiają przygotowania do mistrzostw świata, Azzurre zgrupowanie rozpoczną w najbliższą środę. Podopieczne Marco Bonitty będą trenować w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Giulio Onesti” w Rzymie. W szerokim składzie obyło się bez niespodzianek, powołanie otrzymały niemal wszystkie siatkarki grające w niedawno zakończonym World Grand Prix.

Sytuacja zmieniała się dynamicznie, po ogłoszeniu wczoraj 22-osobowej listy dziś włoskie media poinformowały o zmniejszeniu grupy zawodniczek przygotowujących się do mistrzostw świata. W 17-osobowym składzie znalazła się także rozgrywająca Francesca Feretti, której obecność na mundialu wiąż stoi pod znakiem zapytania ze względu na uraz, jakiego siatkarka nabawiła się podczas jednego ze spotkań World Grand Prix. W porównaniu z 22-osobowym składem na nowej liście nie znalazły się: Serena Ortolani, Sara Loda, Indre Sorokaite, Stefania Sansonna i Enrica Merlo. Z podanej 17 Marco Bonitty wykrystalizuje się ostateczny 14-osobowy skład, z aktualnej listy wypadną prawdopodobnie dwie rozgrywające i jedna przyjmująca.

Rywalizacja o tytuł mistrzyń świata wystartuje 23 września. Czołowe drużyny na świecie będą rywalizować we włoskich miastach: Mediolanie, Rzymie, Trieście, Weronie, Bari i Modenie. Włoszki w grupie A zmierzą się z reprezentacjami: Dominikany, Niemiec, Argentyny, Chorwacji i Tunezji.Szeroki skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa świata:
Rozgrywające:
Eleonora Lo Bianco, Francesca Ferretti, Noemi Signorile, Ofelia Malinov
Atakujące:
Nadia Centoni, Valentina Diouf
Środkowe:
Sara Bonifacio, Raphaela Folie, Cristina Chirchella, Valentina Arrighetti
Przyjmujące:
Valentina Fiorin, Francesca Piccinini, Antonella Del Core, Caterina Bosetti, Carolina Costagrande
Libero:
Paola Cardullo, Monica De Gennaro

*więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved