Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarze czekają na Stadion Narodowy

Siatkarze czekają na Stadion Narodowy

fot. FIVB

- Prace na Stadionie Narodowym postępują, ale nie wiemy, czy nasz zespół odbędzie na nim więcej niż jeden trening - mówi na łamach sport.pl Janusz Uznański, rzecznik prasowy PZPS-u. Już 30 sierpnia na Narodowym mecz otwarcia MŚ Polska - Serbia.

W sobotę o godz. 18 początek ceremonii otwarcia, a o 20.15 pierwszy ze 103 meczów mistrzostw świata. Do tego przygotowywany jest właśnie Stadion Narodowy. Na obiekcie zbudowanym na piłkarskie Euro 2012 w sobotę zasiądzie więcej kibiców niż podczas tamtego turnieju – 62 tys. Część z nich zajmie miejsca na trybunach, które są montowane na betonowej płycie, w centrum której zostanie zbudowane boisko.

Polscy siatkarze, którzy jeszcze w poniedziałkowe popołudnie grali sparingowo w Spale z Kanadą, są już w Warszawie i czekają, aż obiekt będzie gotowy. Przepisy mówią, że do użytku oddany musi być na dobę przed zawodami, by drużyny mogły przeprowadzić oficjalne treningi. Ale nasz obóz ma nadzieję, że na kolosalnym obiekcie, z którym siatkarze nie są oswojeni, uda się przeprowadzić więcej zajęć.

– W poniedziałek byliśmy na stadionie, przyglądaliśmy się postępom prac i muszę powiedzieć, że wyglądało to obiecująco. Ale nie wiemy, czy uda się przygotować obiekt szybciej niż na piątek – mówi Janusz Uznański. Taką samą informację przekazuje Eugeniusz Andrejuk, związkowy specjalista ds. mediów, dodając, że ekipa odpowiedzialna za przygotowanie obiektu może znacznie pomóc naszej drużynie. – To odwieczne prawo gospodarza, żeby potrenować w swoim obiekcie, lepiej go poznać i mieć przewagę nad rywalem. Czekamy z nadzieją, że takie prawo dostaniemy – tłumaczy. Tym razem przewaga byłaby szczególnie duża, bo żadna z drużyn nie jest przyzwyczajona do gry w takim miejscu. Każda dodatkowa chwila treningu na stadionie byłaby więc bardzo pomocna i zapewne procentowałaby w meczu.*Cały tekst Łukasza Jachimiaka na www.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved