Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac po obozie trenuje już u siebie

Pałac po obozie trenuje już u siebie

fot. archiwum

Tydzień temu zespół seniorek Pałacu Bydgoszcz powrócił z Karpacza, gdzie trenował podczas obozu przygotowawczego pod kątem nadchodzącego sezonu. - Było ciężko, ale dziewczyny dzielnie wszystko wytrzymały - oceniła trener Agata Kopczyk.

Obóz rozpoczął się siódmego sierpnia, a jego głównym celem była praca nad wytrzymałością i motoryką. Z tego względu jako miejsce przygotowań wybrano góry – ośrodkiem treningowym były piękne Karkonosze. Poza zajęciami pod kątem wytrzymałościowym zespół ćwiczył także w podobny sposób, jak ma to miejsce na co dzień w trakcie sezonu. – W hali ćwiczyliśmy głównie elementy techniki, mieliśmy również zajęcia na siłowni. Plan treningów był urozmaicony i przewidywał pracę nad wieloma czynnikami – mówiła po powrocie Agata Kopczyk. Ważnym punktem obozu były regularne wyjścia w góry. Nasze zawodniczki mogą pochwalić się między innymi zdobyciem najwyższego szczytu w tym paśmie górskim – Śnieżki (1602 m n.p.m.). Podczas tego typu wypraw ćwiczenia odbywały się pod okiem trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Kupczyka. – Były to treningi siłowe i ogólnorozwojowe, nastawione na zwiększanie wytrzymałości. Zawierały też elementy usprawniające szybkość i motorykę.

Na obozie nie brakowało również czasu, aby wzajemnie się poznać i zintegrować w nowym składzie. Agata Kopczyk twierdzi, że także pod tym względem wyjazd spełnił założone oczekiwania. – Był to nasz pierwszy obóz i pierwsze spotkanie, gdzie mogliśmy dłużej pobyć ze sobą i lepiej się poznać. Muszę przyznać, że grupa jest świetna i panuje w niej bardzo dobra atmosfera. Dziewczyny są młode, bardzo ambitne i chcą ciężko trenować – powiedziała. Oprócz ciężkiej pracy znalazło się więc też miejsce na odrobinę luzu. W sobotę nasze siatkarki zamiast treningu wybrały się do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Znalazły także czas na wizytę w centrum odnowy biologicznej. W wolnych chwilach miały okazję pospacerować po okolicznych miasteczkach.

Trener drużyny podkreśla, że jest bardzo zadowolona z pracy, jaką wykonały jej zawodniczki. – Założenia, które zostały zaplanowane przed obozem, zostały zrealizowane w stu procentach i bardzo się z tego cieszę. Dziewczyny pracowały z niesamowitym zaangażowaniem. Widać, że podczas sezonu będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony – oceniła. Szkoleniowiec dopytana o oczekiwania względem nadchodzących rozgrywek z uśmiechem stwierdziła: – Zdobędziemy mistrza Polski! A mówiąc bardziej serio, to najbardziej mnie cieszy fakt, że dziewczyny są ambitne i skupione na swojej pracy. Wszyscy nam powtarzają, że jesteśmy zespołem młodym – pokażemy więc, że tak młody zespół może być dobrze przygotowany do ligi i że potrafi grać w siatkówkę.Pałacanki w ubiegłą środę powróciły do treningów w bydgoskiej hali Łuczniczka, a na kolejny obóz ruszą drugiego września. Tym razem miejscem ćwiczeń i szlifowania formy przed nadchodzącym sezonem będzie Giżycko. Po powrocie zespół weźmie udział w dwóch turniejach towarzyskich – w Bobolicach i Rzeszowie.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved