Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce Banki Spółdzielcze lepszy w sparingu od ekipy z Rzeczycy

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze lepszy w sparingu od ekipy z Rzeczycy

fot. archiwum

- Na pewno oceniam go bardzo wysoko, ponieważ chłopcy są w 12. dniu obozu, a bez przerwy trenują od 18 dni. Trochę martwię się o ich zdrowie, ale na razie nie mamy problemów - mówił o sparingu Sławomir Gerymski, trener siedlczan.

Od niespełna dwóch tygodni KPS przebywa w Mrozach na obozie przygotowawczym. Mimo obciążeń treningowych w poniedziałkowym pojedynku zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. Trener Sławomir Gerymski miał do dyspozycji dziesięciu zawodników, ponieważ Jakub Zabłocki i Jan Fornal nadal przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów. Lada dzień trener Jacek Nawrocki poda skład na zbliżające się mistrzostwa Europy.

Pod nieobecność podstawowego libero na tej pozycji w ekipie z Siedlec po dwa sety rozegrali Paweł Rejowski i Jakub Guz. Trzy partie były dość wyrównane. Lepiej rozpoczynał zespół z Rzeczycy, KPS stopniowo budował przewagę, beniaminek gonił, ale w decydujących momentach lepsi okazywali się wicemistrzowie I ligi. Wyróżniającą się postacią był Karol Butryn, który nie zwalniał ręki w ataku. Trener Gerymski rotował składem i testował wiele ustawień. Nie miało to jednak większego wpływu na grę, każdy potrafił pokazać się z dobrej strony, a czwarty set tylko to potwierdził. Od początku ostatniej partii KPS zyskiwał przewagę. Skuteczne bloki i mocna zagrywka sprawiły, że rywal popełniał coraz więcej błędów. Po udanej kiwce Kacpra Popika tablica wskazywała wynik 8:3. Na siatce widoczny był Tomasz Stańczuk, a spotkanie zakończył as Pawła Rejowskiego.

– Na pewno oceniam go bardzo wysoko, ponieważ chłopcy są od 12 dni na obozie, a bez przerwy trenują od 18 dni. Trochę martwię się o ich zdrowie, ale na razie nie mamy problemów. Jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy 4:0, natomiast błędy biorą się ze zmęczenia. Ogólnie można się naprawdę cieszyć, że przy takim zmęczeniu pokazała się zagrywka i parę ładnych akcji, które mogą się wszystkim podobać – mówił po meczu zadowolony trener Sławomir Gerymski.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze – Łabędź Rzeczyca 4:0
(27:25, 25:22, 25:22, 25:16)źródło: kps.siedlce.pl, sportsiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved