Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aleksandra Stępień: To dla nas nowe doświadczenie

Aleksandra Stępień: To dla nas nowe doświadczenie

fot. FIVB

Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk wywalczyły dla Polski srebrne medale mistrzostw Europy do lat 18. - Na pewno nie chciałabym na tym zaprzestać - mówi Aleksandra Stępień, która na co dzień reprezentuje Zryw-Volley Iława.

W norweskim Kristiansand lepsze od biało-czerwonych okazały się jedynie Niemki, Leonie Klinke i Lena Otteris. Nasze reprezentantki aż do finału nie przegrały ani jednego spotkania w tym turnieju i swoim bardzo dobrym występem sprawiły miłą niespodziankę kibicom znad Wisły. O przyczynach nieco słabszej dyspozycji i w konsekwencji porażki w meczu o złoto opowiedziała Aleksandra Stępień.Niestety, nie udało nam się pokonać Niemek w finałowym spotkaniu. Na pewno zaczęło wychodzić już zmęczenie trudami całego turnieju i nie ukrywam, że mogło to trochę wpłynąć na naszą grę – tłumaczyła zdobywczyni srebrnego medalu. – Poza tym Niemki zagrały ten mecz bardzo dobrze, były do niego świetnie przygotowane i wykorzystały nasze słabsze punkty – doceniła postawę rywalek w starciu o krążek z najcenniejszego kruszcu młoda siatkarka.

Duet Stępień/Pietroczuk zadebiutował w imprezie rangi międzynarodowej w lipcu podczas mistrzostw świata do lat 19, które odbyły się w Porto. Nic więc dziwnego, że w swoim drugim zagranicznym występie zbierającym doświadczenie Polkom mógł towarzyszyć niewielki stres. – Z pewnością podświadomie nieco stresowałyśmy się pierwszymi występami na turniejach międzynarodowych, w końcu to dla nas nowe doświadczenie… Z meczu na mecz czujemy się już jednak coraz swobodniej – zapewniła Aleksandra Stępień.

Ten sezon wicemistrzynie Europy do lat 18 zaliczą do udanych również ze względu na osiągnięcia na rodzimym terenie. Na plaży udało im się wywalczyć drugie miejsce w silnie obsadzonych mistrzostwach Polski juniorek, a także zdobyć brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Jak przekonuje 16-letnia zawodniczka, dzięki temu uwierzyły we własne możliwości. – Myślę, że pozwoliło nam to nabrać większej pewności siebie. Każdy sukces w jakimś stopniu podbudowuje nas psychicznie. Zdobyte na tych zawodach medale uświadomiły nam, że jesteśmy dobrze przygotowane do występu w mistrzostwach Europy – oceniła reprezentantka Polski.Aleksandra Stępień wraz z Martą Pietroczuk reprezentują zespół Zryw-Volley Iława. Razem swoimi koleżankami z drużyny w tym roku zajęły miejsca 9-12 w mistrzostwach Polski juniorek, a wśród kadetek znalazły się tuż poza podium. – Jeśli chodzi tylko o rozgrywki halowe, to zdecydowanie większą wartość miało dla mnie zajęcie czwartego miejsca w mistrzostwach Polski w kategorii kadetek, ponieważ była to moja koronna kategoria wiekowa i już mój ostatni sezon w kadetkach. Bardzo zależało mi na tym, abyśmy wypadły jak najlepiej – wyjaśniła młoda zawodniczka. Rozgrywająca, bo właśnie na tej pozycji gra w klubie z Iławy Aleksandra Stępień, przyznaje, że nie chciałaby rezygnować z plażowej odmiany siatkówki, choć bliższa jest jej siatkówka halowa. – Na szczęście na razie udaje nam się pogodzić siatkówkę plażowa i halową, co bardzo mnie cieszy. Do tej pory nie zastanawiałam się jeszcze, w którym kierunku wolałabym pójść, bo jest to bardzo trudna decyzja. Myślę jednak, że w przyszłości wolałabym iść bardziej w stronę halówki – dodała siatkarka.

Z Norwegii w ślady naszych pań poszli także Maciej Lewicki i Adam Lenc, zajmując drugą lokatę w mistrzostwach Europy U-18. – Wspieraliśmy i motywowaliśmy się wzajemnie jak tylko mogliśmy. Bardzo nam zależało, żeby każda polska para zajęła w tym turnieju jak najwyższe miejsca – stwierdziła Stępień. Można śmiało powiedzieć, że ten cel wkraczające na najwyższy sportowy poziom obie polskie pary zrealizowały z nawiązką. A jak siatkarka Zrywu-Volley widzi swoją sportową przyszłość? – Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a skoro pojawiły się już pierwsze sukcesy, takie jak to wicemistrzostwo Europy do lat 18, to na pewno nie chciałabym na tym zaprzestać. W przyszłości chciałabym powtarzać podobne rezultaty, albo i poprawić ten sukces. Jeśli zaś chodzi o siatkówkę halową, to mój plan na najbliższą przyszłość to solidnie trenować i pracować, a jakie skutki ta praca przyniesie, to się jeszcze okaże – zakończyła świeżo upieczona wicemistrzyni Europy do lat 18, Aleksandra Stępień.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved