Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tomis na zgrupowaniu w Bułgarii, przyjedzie na turniej do Oleśnicy

Tomis na zgrupowaniu w Bułgarii, przyjedzie na turniej do Oleśnicy

fot. archiwum

Tomis Konstanca przygotowuje się do obrony tytułu mistrza Rumunii oraz dobrego występu w Lidze Mistrzów. Drużyna rozpoczęła zgrupowanie w bułgarskiej miejscowości Dobricz. We wrześniu przyjedzie do Oleśnicy na turniej towarzyski.

Nie tylko polskie, ale i zagraniczne zespoły szlifują formę przed rozgrywkami ligowymi oraz europejskimi pucharami. Tomis Konstanca liczy na obronę tytułu mistrzowskiego w Rumunii oraz na dobry występ w Lidze Mistrzów, w której zagra po raz trzeci z rzędu. Od wczoraj do 6 września drużyna pod wodzą Martina Stoewa i jego asystenta – Radu Begana – rozpoczęła zgrupowanie w Dobricz, mieście leżącym w północno-wschodniej Bułgarii. Na razie w treningach bierze udział dziesięciu zawodników – Andrei Stoian, Dragos Pavel, Andrei Spinu, Sergiu Stancu, Andrei Laza, Alexandru Zahar, Razvan Tanasescu, Bojan Janić, Stanisław Petkow oraz Wenczesław Simeonow. Na zgrupowaniu brakuje obecnie pięciu graczy. Serbski libero – Nikola Rosić oraz bułgarski rozgrywający – Andrej Żekow wraz z reprezentacjami swoich krajów przygotowują się do mistrzostw świata, które rozpoczną się w Polsce już w najbliższą sobotę. Z kolei Mihai Tarta, Robert Vologa i Adrian Aciobanitei znaleźli się w składzie rumuńskiej kadry, która pod koniec tygodnia rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy juniorów.

Z pewnością pierwszoplanowymi postaciami w rumuńskiej ekipie będą zagraniczni gracze, a wśród nich medalista mistrzostw Europy i świata – Janić, który wierzy w osiągnięcie sukcesów wraz ze swoją nową drużyną. – Wiedziałem, że Tomis osiągnął dobre wyniki w lidze rumuńskiej oraz brał udział w Lidze Mistrzów. Słyszałem tylko dobre rzeczy o tym zespole. Dla mnie nowym doświadczeniem będzie gra w Rumunii, ale mam nadzieję, że uzyskamy dobre wyniki w nadchodzącym sezonie – powiedział Bojan Janić. Zespół bardzo dobrze wygląda na papierze. Teraz musi ciężko pracować w celu poukładania swojej gry. W Lidze Mistrzów będziemy walczyć o każdy punkt, choć Copra będzie faworytem naszej grupy – dodał.

W dniach 27-28 września mistrz Rumunii przyjedzie do Polski, a dokładniej do Oleśnicy, gdzie weźmie udział w turnieju, w którym zagrają także PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel oraz turecki Arkas Izmir. Pierwszy mecz ligowy Tomis rozegra 11 października. Z kolei w Lidze Mistrzów trafił do grupy A, a jego przeciwnikami będą – Copra Piacenza (Włochy), Knack Roeselare (Belgia) oraz Dragons Lugano (Szwajcaria).źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved