Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wspólny trening Polaków i Kanadyjczyków w Spale

Wspólny trening Polaków i Kanadyjczyków w Spale

fot. Łukasz Krzywański

W niedzielne popołudnie w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbył się trening i gra szkolna reprezentacji Kanady i Polski. Bardzo pozytywną informacją jest na pewno powrót do gry po kontuzji stawu skokowego Mariusza Wlazłego.

Kanadyjscy siatkarze przylecieli do Polski w sobotę. Dzisiejsze zajęcia obu reprezentacji trwały około trzech i pół godziny. W pierwszej grze obaj trenerzy – Glenn Hoag i Stephane Antiga wystawili siedmioosobowe składy. Gospodarzy reprezentowali: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Mateusz Mika, Michał Kubiak i Krzysztof Ignaczak na libero. Kanada wybiegła w składzie: Sanders, Soonias, van Lankvelt, Winters, Simac, Verhoeff i na libero Marshall. Podopieczni trenera Antigi wygrali 3:0. Nasz szkoleniowiec był zadowolony z postawy swoich zawodników. Chwalił graczy za grę obronną, asekurację i zaangażowanie. Najlepiej punktującym polskim zawodnikiem okazał się Mateusz Mika, autor 17 punktów. W ekipie kanadyjskiej liderem okazał się van Lankvelt, który zapunktował 18 razy.

W kolejnej części zajęć na parkiet wybiegła kolejna siódemka biało-czerwonych i kolejna siódemka Kanadyjczyków. Polskę reprezentowali: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Michał Winiarski, Rafał Buszek i libero Paweł Zatorski. Tym razem to Kanada okazała się lepsza, wygrywając 2:1. Najistotniejszą informacją jest jednak na pewno to, że czynny udział w grze wziął powracający do zdrowia po urazie skręcenia stawu skokowego Mariusz Wlazły. Polski atakujący zdobył nawet najwięcej punktów dla naszej drużyny w drugiej części gry szkoleniowej – 16. Jego vis a vis Gavin Schmitt zapunktował 18 razy i był liderem w swojej drużynie. Na jutrzejsze popołudnie zaplanowany jest sparing obu zespołów.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved